Esrarengiz Hayvan!

Yandaki hayvanı bileniniz var mı? Söylenene göre kimse bilmiyormuş. Ne bir köpek nede bir ayı… Haber garip ama Türk insanının habere yaklaşımı garip 😀 (yazının en altındaki notu okuyunuz). Haber: “İngiltere'de görülen garip bir hayvan tartışma yarattı. Öğrenciler gördü İngiltere'nin Darmtoor Bölgesi'nde bugüne kadar görülmemiş türde esrarengiz bir yaratık ortaya çıktı. Küçük öğrencilerin mağara gezisi … Okumaya devam et “Esrarengiz Hayvan!”

Uzaylı olmak istermisiniz?

Merhaba arkadaşlar, şimdi yeni blog açmış, blog yazmaya yeni başlayan arkadaşlar için bir fırsat sunuyorum 🙂 uzaylı olmak! Evet uzaylı olabilirsiniz, yapmanız gereken basit blogunuzda http://blog.wolkanca.com olarak link (bağlantı) verin Technorati’den link verdiğinizi görür görmez veya buradan beni uyandırdığınızda sizi uzaylılara ekleyeceğim. Bu bir dayanışma sistemi, yani kısaca bloglarımız arası karşılıklı linkleşerek bloglarımızın Google değerlerini … Okumaya devam et “Uzaylı olmak istermisiniz?”

Youtube'a dişli rakip Aktube!

Ak Partinin internetteki video sitesi olan Akkanal.Com da seçimler öncesi yapılan mitinglere ait videoların tamamı, Akp ve Başbakan Tayyip Erdoğan ile ilgili bir çok video bulnuyor. Tayyip Erdoğan severler için kaçırılmayacak bu internet sitesi için Youtube’a rakip diyebilirmiyiz sizce? Siteye baktığımda ilk dikkatimi çeken logonun web2 standartlarında yapılmasıydı, bu açıdan tebrik ediyorum arkadaşları 🙂 Güzel … Okumaya devam et “Youtube'a dişli rakip Aktube!”

del.icio.us nedir, ne işe yarar?

del.icio.us kısaca sık kullandığımız siteleri kategoriler (tags – etiket) ekleyerek arşivleyebildiğimiz, açııklamalar yazabildiğimiz ve paylaşabildiğimiz bir web2 ortamı. Ben del.icio.us ve benzeri yer imlerimizi paylaşmaya ve arşivlemeye yarayan sitelerin Türkiyede çok kullanılmadığını düşündüğüm için bu servisin ne olduğunu, nasıl işlediğini, faydalarını yazacağım, ve bu makalemde del.icio.us’u yazacağım çünkü bu tür sitelerin en profesyonel ve bana … Okumaya devam et “del.icio.us nedir, ne işe yarar?”