Dabülü [W]

Dabülü Nedir? Aslında Dabülü, tüm özelliklerini kaybetmeke olan bir ulusun, çağdaşlaşmak adına herşeyini (namusunu, malını, ülkesini) yitirme yolunda, The Marmara ile başladığı yolda, basın ve yayın yardımıyla ulaştığı önemli bir basamağın simgesidir. Komik değil, ağlanması gereken bir olaydır… Olay aslında basit bit adres kodlamadan kaunaklanır. Dönderici telefonda adres sorar. Santral Hurriyet Medya Towers şeklinde yanıtlar. … Okumaya devam et “Dabülü [W]”

Nette bir adım daha

Son günlerde, siteye eleman aranıyor editör aranıyor gibi ilanların[*–* ]arttığını fark etmişsinizdir. İşte bu internetimizin nasıl bir ivme kazandığının göstergesidir. Netten para kazanmak için adsense'e muhtaç olmayacağız galiba. Artık gelişen ve gelirleri ciddi rakamlara ulaşan sanal dünya içinde de, çalışacak elemanlarada ihtiyaç var. Kazma küreğin yerini kalem almıştı, kalemde klavyeye bırakacak gibi görünüyor. Yalnız şöyle … Okumaya devam et “Nette bir adım daha”

Bir aşk hikayesi

Lise okuyan herkes muhakkak evlilik hayalleri kurmuştur, benimki de öyle bişeydi işte geçip gitmişti ama geçenlerde aklıma geldi baktım bloga yazacak bişey de yok, ben de oturup beynimin en arka raflarında bulunan çekmeceleri kurcalayıp bu yazıyı yazmıştım. Umarım beğenirsiniz. Önce arkadaşı ile tanışmıştım, üstü şişhane altı şehane tipi kızlardandı hafif, en azından o kendini öyle … Okumaya devam et “Bir aşk hikayesi”

Blogmerkezi.com için eleman aranıyor

Sözüme ilk başta bu ilanı burada yayınlamama izin veren Volkan Abi’me teşekkür etmekle başlamak istiyorum. Kendisi Türkiye'deki blog yazarlarını ve blog girişimcilerini hepimizin bildiği gibi desteklemektedir. Blog mevzusunun anlaşılmasında, sevilmesinde birçok sayıda girişimi olmuştur. Lafı fazla dolandırmadan proje hakkında kısaca bahsetmek istiyorum. Blog Merkezi WordPress Mu altyapısı kullanarak bedava blog verme hizmetidir. Yarın itibari ile … Okumaya devam et “Blogmerkezi.com için eleman aranıyor”

WordPress sansürüne tepkimizi gösterelim

WordPress.Com sansürü 13 gündür devam etmekte ve sansürün kaldırılacağına dair hiç bir ibare yok. Bizler bu sansüre tepkimizi gösterebiliriz. Tepkimizi nasıl gösterebileceğimizi Blogkazanı.Com’da Abacus'un yazdığı yazıyı okuyarak öğrenebiliriz. Tepkisiz kalmayalım. [via]