Kuzuları kaniş diye kakaladılar

kuzukanis.jpgAkşam gazetesinin haberine göre adamlar kuzuları kırpmış adam akıllı bi şekil yapmışlar kuzulara kaniş(köpek cinsi) diye zengin Japon kadınlarına satmışlar.

Kuzular İngiltere ve Avustralya'dan ithal edilmiş ve “kaniş” gibi traş edilerek bir internet pazarlama şirketi tarafından “Herkesin sahip olması gereken evcil hayvan” diye satılmış. 2 bin Japon 1300 dolar ödeyip aldıkları ancak evlere teslimat yapılınca karşılarında “mee” sesleri çıkaran koyunlar görünce dolandırıldıklarını anlamışlar. Dolandırılanlar kadınlar, polise başvurarak merkezi Japonya'nın Sapporo kentinde bulunan şirket tarafından aldatıldıklarını, kendilerine cins köpek diye kuzu satıldığını bildirdiler.

İngiltere ve Avustralya üzerinden evcil hayvan satan şirketin, koyunları tıraş edip Japon zenginlere kaniş diye sattığı ortaya çıktı. Polis, internet üzerinden çalışan “Poodles As Pets” isimli evcil hayvan şirketinin, kaniş köpeğine benzettiği koyunları, sürüler halinde Japonya'ya ihraç ettiğini açıkladı. Olay, Japon sinema yıldızı Maiko Kawakami'nin bir talk show programında, kanişinin havlamadığı ve köpek maması yemediğini söyleyip ‘köpeğin' fotoğrafını göstermesiyle ortaya çıktı. Programda bu hayvanın bir koyun olduğunun açıklanmasıyla 2 bin kadın polise başvurarak kendilerine koyun satıldığını ihbar etti. Kapatılan ve hakkında soruşturma başlatılan şirketin, Japonya'da fiyatı 2.500 dolar olan kaniş cinsi köpekleri 1.200 dolardan sattığı belirlendi. Oyuna gelen insanlar, köpek diye aldıkları koyunları hayvanat bahçesine bağışlamaya başladı.

TIRNAK DEGİL, TOYNAK!

Koyunu kaniş diye alan oyuncu Kawakami: Onu köpek kuaförüne götürdüğümde, bana ‘Biz burada toynak' kesmiyoruz' demişlerdi…

kaynak: akşam gazetesi

#SEO, Digital Marketing, Growth Hacking #wolkanca volkan@volkanyilmaz.com.tr

“Kuzuları kaniş diye kakaladılar” için 10 yorum

 1. bu habere gülmekten başka ne yapabilirim bilemedim 🙂 pes yani daha neler göreceğiz…

 2. kuzularla kanisleri ayiramiyolarsa yuh
  japonyada hicmi kuzu yok sanki annem dedi haberlerde izlemis gul gul yerlere yattim

 3. bak sen bu bizimkilerin yaptığına ne desem azdır

  güliyim mi ağlıyımmı 🙂

 4. birde japonları zeki bilirdik.
  çok güldüm vallaaaaa 🙂

 5. bende sana katiliyorum eminik bide japonlari zekı bilirdik ama pekte oyle oldugu soylenemez sonuc ortada!!!!

 6. ayyyy gercekten cook kömik nasıl ansılmas ya ab acık ortada yani gül gül öldüm yaa agagagaggagaga:-))))))))

 7. kuzuzuları kaniş diye satanlar akıllı ama kuzuları kaniş diye alanlar resmen ahmak,salakibeyin özürlü:-)