Eğer kendi sunucunuzda blog yazcaksanız

Ücretsiz kullanılabilen blog servisleri, Blogger, WordPress.com, Blogcu vb. hizmetleri kullanmaktansa kendi sunucunuza bir WordPress kurup ciddi ciddi blog tutmaya karar verdiyseniz ve eğer blog yazmayı ciddiye alıyor, önem veriyorsanız bu işe veya hobiye o halde sizin için en önemli husus hostingdir. İlk zamanlarda satın aldığınız veya sponsor olarak temin ettiğiniz web hosting paketi tabiî ki … Okumaya devam et “Eğer kendi sunucunuzda blog yazcaksanız”

Rapidshare zor durumda!

Kısa bir süre önce kapanıp açılan Rapidshare sitesinin bu sefer Almanya şubesi, Almanya'da müzik ile ilgili telif hakları kuruluşu GEMA'nın açtığı davada kullanıcılarının yüklediği dosyalar yüzünden mahkemeyi kaybetmiş. Youtube gibi kullanıcı kurbanı olan site geçmiş yüklemelerden de sorumlu tutulmuş. Kapatılma tehlikesiyle karşı karşıya kalan site tedbirli olsa da başkasının telif haklarını umursamayan kullanıcılar siteyi zor … Okumaya devam et “Rapidshare zor durumda!”

Türkçe Youtube

Türkçe Youtube dedikleri o hani Facebook’u da Türkçeleştiren Firefox eklentisi vardı hani, hah işte aynı bokun laciverti. Arkadaşlar zekice bir iş yapmış, sitelerine gittiğimizde bir video ile anlatmışlar nasıl yüklenir vs. Orada bir alicengiz oyunu tabiki var, birinci alicengiz oyunu bu arkadaşlar siteyi bir süre sanırım Youtube.Com a yönlendirdiler çünkü Google Pagerank 8 gösteriyor, diğer … Okumaya devam et “Türkçe Youtube”

Mert'in indirimtv macerası

Geçen gün bir yerde okumuştum, araştırmaya göre Türkiye'de 100 kişiden 91’i internetten alışveriş yapıyor diye yazıyordu. Evet internetten alışveriş artık dünyada ve Türkiye'de çok yaygın olarak, güvenle kullanılıyor. Internetten alışveriş yapmanın klasik alışverişe göre çok avantajları olduğu kesin. Her ne kadar alışveriş yaparken pazarlığa alışkın bir millet olsak bile internetteki fiyatlar normal alıiverişlerimizi yaptığımız mağazalardan … Okumaya devam et “Mert'in indirimtv macerası”

Extended Comment Options eklentisi ile blogunuzu hafifletin

Extended Comment Options eklentisi, esasında geçen bir yazımda bahsettiğim o manuel olarak yaptığım tüm yazıları trackback (geri izleme) ve yorumlara kapatma dalgasını otomatik ve daha ayrıntılı ayarlarla yapabilmemize olanak tanıyan bir eklenti. Elbette bu eklentiye ihtiyaç duyan bir blog yazarı benim gibi çok uzun süredir yazan bir bloggerdır. Extended Comment Options eklentisi ile blogumuzdaki istediğimiz … Okumaya devam et “Extended Comment Options eklentisi ile blogunuzu hafifletin”