Linux üzerinde doğru masaüstü ortamını seçmek

Eğer Linux kullanıcısıysanız ve masaüstü ortamları konusunda ikilemde kaldıysanız bu yazıya bir göz atmanızda yarar var. En popüler masaüstü ortamlarını birkaç cümleyle açıklamaya çalıştım. Umarım karar vermenizde yardımcı olur:

Enerjiden nasıl tasarruf edersiniz?

Buzdolabına konan sıvıların üstünü daima kapatın, çamaşır makinesini tam kapasitede çalıştırın, küvetle yıkanmak yerine duş almayı tercih edin! Konya Makina Mühendisleri Odası Başkanı Mete Kalyoncu, halkı enerji tasarrufu yapmaya çağırırken, enerjinin etkin ve verimli kullanımı için, oda olarak kitapçık hazırladıklarını söyledi. Enerji tasarrufunun toplumun en küçük birimi olan aileden başlayarak bütün kesimlere yayılması gerektiğini anlatan … Okumaya devam et “Enerjiden nasıl tasarruf edersiniz?”

Mikrodalga mikropları öldürüyor…

ABD de yapılan bir araştırma, mikrodalga fırının, mutfakta kullanılan bulaşık bezleri ve fırçalardaki hastalık kaynağı virüs ve bakterileri öldürdüğünü ortaya koydu. Florida Üniversitesi çevre mühendisliği bölümünde profesör Gabriel Bitton, insanların, bulaşık bezlerini ve fırçalarını temizlemek için onları sık sık bulaşık makinesinde yıkadıklarını, ancak bu gereçlerin gerçekten dezenfekte edilebilmesi için mikrodalga fırının kullanılması gerektiğini söyledi. Araştırmacılar … Okumaya devam et “Mikrodalga mikropları öldürüyor…”

Hangi tiple neden çıkılmaz?

No 1: Kıro Nerede rastlarsın? Plajda, havuzda, lüks otellerde, gece kulüplerinde, otobüste, vapurda… Kısacası heryerde! Özellikle de İstanbul sokaklarında! Nasıl tanırsın? Onu tanımak için fazla çaba harcamana gerek kalmaz, giyimi ve davranışlarıyla hemen kendini belli eder. Genellikle beyaz çorapları, boynundaki altın zinciri ve elindeki tespih onu ele verir. Ama artık modern görünüşlü kırolar da var. … Okumaya devam et “Hangi tiple neden çıkılmaz?”

Fenerbahçe'den derbi sonrası 'iç' taraftar kavgasına kınama

Fenerbahçe dünkü derbinin ardından gelen kendi taraftar kavgasını kınadı. Derbiden sonra bir resim vardı hatta resmi sitesinin girişinde, “Kimlerdensiniz?” diye. Bazı Fenerbahçeli Holiganlar, Fenerbahçe otobüsü önünde Fenerbahçe’ye küfür ve hakaret ettiler. Sadece otobüsteki futbolcuları rahatsız etmediler, özel arabasındaki Kezman'a da “Are you play?” diye diye çemkirdiler. Hatta Alex’i de takip ettiler, o dursa yine aynı … Okumaya devam et “Fenerbahçe'den derbi sonrası 'iç' taraftar kavgasına kınama”