Belli bir kelime veya cümleyi Google dan saklamak

WordPress de bir yazı yazıyorsunuz ve yazınızın içerisinde bir kelime veya bir cümlenin Google aramalarında çıkmasını istemiyorsunuz. Bu durumda o kelime ve cümleyi Google arama motorundan gizlemek yani indekslemesini engellemek için şu yöntemi kullanabilirsiniz; Bu cümle Google tarafından görülecek. <!–googleoff: all–> Ne yazık ki bunu göremeyecek. Ha ha ha. <!–googleon: all>

WordPress arama sonuçlarını özelleştirmek

Bir WordPress blogunda arama sonuçlarını diğer döngülerden farklı olarak göstermek isteyebilirsiniz, örneğin bazı kategorilerde bulunan yazıların aramalarda çıkmaması ve listelenecek yazı sayısı gibi. Bunu yapmak için tema klasörünün içinde bulunan (yoksa oluşturun) search.php(Arama sonuçları) dosyasında değişiklik yapacağız.

Imagine Cup 2009 da Türk ekibine destek olun

Imagine Cup'ta Türk ekibinin şansini artırmak için bir tık yeter! Microsoft tarafından 2002 yılından itibaren her yıl, gençleri yaratıcı düşünmeye ve teknolojiden daha fazla yararlanmaya teşvik etmek amacıyla düzenlenen Imagine Cup 2009 dünya finalleri Temmuz ayında Kahire'de gerçekleştiriliyor. Bu yıl "zorlu problemlerin teknoloji ile çözüldüğü bir dünya düşleyin" teması çerçevesinde hazırladıkları projelerle 300 bin gencin … Okumaya devam et “Imagine Cup 2009 da Türk ekibine destek olun”