Cidade de Deus izledik

Türkçe adı Tanrı Kent olan Brezilya – Fransa ortak yapımı Cidade de Deus(City of God), Brezilyalı yönetmen Fernando Meirelles'ın 2002 yılında gösterime girmiş filmi. Film daha önce hiçbir filmde olmadığı kadar çok suç içeriyor desem yeridir, baştan sona cinayet, hırsızlık olayları ile geçiyor.

Minik gitarist Sungha Jung

Daha önce şurada kendisinden bahsedilmiş olan Sungha Jung adlı minik gitarcı arkadaşımız, artık biraz daha büyümüş. E haliyle de biraz daha ustalaşmış gitar çalmada. Volkan ağabey kendisinden "Hiç yoruma gerek yok, bu çocuk doğuştan gitarist." diye bahsetmiş. Katılıyorum, aradan 10 yılda geçse bu çocuk doğuştan gitarist efendim.

Eyvah hepimiz erkekleşiyoruz

Bir çok hemcinsim erkekler kadar bu toplumda güçlü olmayı iyi bir şey zannetseler de bunun çok iyi bir şey olmadığı apaçık ortada bence. Huzursuzlukların ailede baş göstermesinin en önemli nedenlerinden biride bu diye düşünüyorum; kadınların erkekleşmeye başlaması. Tamam güçlüyüz, söz hakkımız var, çalışıyoruz. Ama şunu iyi bilmek gerekli ki zamanla kadınlığımızı unutup erkekleşiyoruz. Eğitimli olanlar … Okumaya devam et “Eyvah hepimiz erkekleşiyoruz”

Osmanlı resim arşivim sizlerle

Geçtiğimiz aylarda elime çok büyük bir Osmanlı resimleri arşivi geçti. Arşiv çok büyük ve kimsenin çok fazla bilmediği resimlerden oluşuyor (gün yüzüne çıkmamış resimlerden) Bende sizler için bir web albüm oluşturup yüklemek istedim. Geçmişini bilmeyen geleceğin planınıda kuramaz mantığı ile oluşturduğum arşivi beğeneceğinizi umuyorum.