Denize sordum; kavuşmayı beklemek zor mu diye

Eski dostum denize gittim bu gün. Ey deniz dedim, korkuyorum aşkımdan ayrı kalmaktan, sen sevdiğine kavuşmayı beklemek nedir nasıldır bilir misin söyle bana. Deniz dalgalarla kıyıya her vurduğunda konuşuyordu aslında, dinledim dakikalarca. Dalgalar dedi ki; bizde kıyılara aşığız kıyılara kavuşmanın özlemini çekeriz hep, çok uzaklarda kaldığımız olur kıyılardan, etrafımızda bizim gibi binlerce ufak dalgayla çöldeymişçesine, … Okumaya devam et “Denize sordum; kavuşmayı beklemek zor mu diye”

ÖSS – Öğrenci Sallama Sanatı

(Ö)ğrenci (S)allama (S)anatı adında bir kitap piyasada dolaşıyor şu an. Sefa Boyar adlı bir öğrenci koçu üniversite sınavına giren öğrencilere sıfır bilgi ile sınavı kazanma metodu gösteriyor, anlatıyor. Adam gitmiş geçmiş yılların ÖSS sorularını falan incelemiş, öyle bulmuş yöntemleri. Tabi zaman kaybetmeden kitabı internet üzerinden temin ettim 🙂 Kitapçılarda satılmıyor bu kitap. Çok az miktarda … Okumaya devam et “ÖSS – Öğrenci Sallama Sanatı”

Seviyorum seni Danıştay

Bundan 3-4 ay önce katsayı farkı kaldırılınca bazı meslek lisesine giden arkadaşlarımın sözleri kulağımda yankılanıyor hala. –Enayisin olum sen, ben üniversite sınavını kazanamazsam bile bir mesleğim var. hahahha! Bana sorarsanız ben bu işe en baştan karşıyım neden mi? bakın meslek lisesine veya imam hatip'e kayıt olan bir kişi katsayı farkını bilerek oralara gidiyor. Meslek lisesinin … Okumaya devam et “Seviyorum seni Danıştay”

Axess.im

Axess.im garip bir site, benzer örneklerini gördüm ama bu çok basit, kolay bir şey. Siteye girergirmez bir buton çıkıyor oraya tıklayıp bir sayfa oluşturabiliyorsunuz ayrıca bu sayfanın adresini de belirleyebiliyorsunuz örnek arkadaşın biri google olanı alımış böyle yapmış.

Nutella için bir fikir

Nutellam bitmişse ve artık almıyorsam bilin ki ben ölmüşümdür. Nutella için bir fikrim var, bu fikir az önce yine nutella kavanozunun içine sokuşturduğum çay kaşığı ile Nutella yerken aklıma geldi ve şu an ağzımda Nutella varken hemen not alayım dedim, bilirsiniz not almadığınızda bazen bazı şeyler unutulur.