Öğretmenler öğretici değil hatırlatıcıdır

Birçok kişiyle tartışmışımdır. Öğretmenler "öğretici" değildir, "hatırlatıcıdır" diye. Hatta birçok öğretmenle de bu konuyu tartıştım. Bazıları hak verdi bazılarının tepkisi sert oldu. Neden peki böyledirler? Neye dayanarak bunu söylüyorum? Şudur ki; öğretmenler bize öğrettikleri şeyleri hazır kitaplardan ve belli bir müfredattan giderek anlatıyorlar. Derse hiçbir şey katmayan, ruhsuz hocalara ben nasıl "öğretici" derim ki. Gelir … Okumaya devam et “Öğretmenler öğretici değil hatırlatıcıdır”

Uçan otomobil Türkiye de

İlk kez bir uçan otomobil çekilişle sahibini bulacak. Üyelerine, alışverişlerinde avantajlar kazandıran paro, yeni ve alışık olmadığımız bir kampanya hazırladı. Alfa Romeo 159 marka bir otomobile binlerce balon bağlayarak uçurmayı hedefleyen paro, projeyi herkesin katılımıyla gerçekleştirmek istiyor.

Hepsi bir arada: Chi.mp

Uzun zaman önce wolkanca'da yazmaya başlamıştım.Bir süre sonra daha bilinçli olarak tekrar kendi blogumu açayım dedim. Ama işler pek tahmin ettiğim gibi olmadı kendim yazdım, kendim okudum. Karar verdim tekrar wolkanca'da yazıyorum. Sizi de sıktım özür dilerim.

PS3 kırıldı

Sonunda beklenen an geldi ve PS3 kırıldı. Merak etmeyin yere düşüpte kırılmadı. 🙂 PS3 ünlü hacker GeoHot lakaplı George Hotz tarafından 5 haftada kırıldı. PS3'ün kırılması ile normalde kullanamadığımız işlemler kullanılabilecek. Artık korsan oyun alınabilecek(Her oyun için 160-200 lira arası para domalma devri kapandı). Birçok arkadaşımızın lan bu adam nasıl yapmış dediğini duyar gibiyim. Oysa … Okumaya devam et “PS3 kırıldı”