Bilgisayar oyunu oynarken videoya kaydetmek


Bu bilgiyi Bilgisayarda oynadığınız oyunları video olarak kaydetmek başlığı altında 4 Ocak 2009 tarihinde vermiştim fakat insanların çok aradığını gördüğüm için tekrar bu başlık altında yazmak istedim.
Bilgisayar oyunu oynarken videoya kaydetmek
Herhangi bir bilgisayar oyununu oynarken Fraps isimli programla onun ekran görüntüsünü video veya resim olarak kaydedebiliyorsunuz.

Oyunlar tam ekranda oynanırken program arka planda ekranı kaydeder, ufak bir program öyle pek enerji de harcamaz. Kaydettiği videoyu herhangi bir video düzenleme programı ile kalitesini ayarlayabilri boyutunu düşürebilirsiniz.

Fraps gerçekten iyi kalitede ve hızlı kayıt yapıyor tavsiye ederim.

Programı şu adresten indirebilirsiniz: fraps.com/download.php

Yazar: Volkan Yılmaz

Digital Marketing & Growth Hacking #SEO #wolkanca #cycling merhaba@volkanyilmaz.com.tr

“Bilgisayar oyunu oynarken videoya kaydetmek” için 7 yorum

  1. ya benim merak ettiğim 10 dakikalık bir video 8-9gb oluyor, bunu nasıl azaltabiliriz ? 🙂 aksi taktirde video boyutu oyundan çok büyük oluyor.

  2. oktayusx
    işte o işin kötü kısmı onun için videoyu sonradan küçültmek gerek o da baya işlemci ahrcayan bir uygulama. daha küçük olması için minik bir bilgi oyunu daha düşük çözünürlükte oynamak videonun boyutunu biraz küçültüyor.

  3. merhaba!.. oyunda video kayıt süresi 30 saniye!.. süreyi nasıl uzatacağım?..

  4. 30 saniyeden yukarısı için ücretli yapmışlar gökhan. bunun crackli yasadışı versiyonunu interentte arayıp bulabilirsin veya satın alman gerekir.

  5. amacım reklam yapmak değil ama bu sürümlerin bende full'ü var web-kg.com 🙂