Barış ve Sevgi Haftası

Ölümünün 12. yılında Barış ve Sevgi haftası etkinlikleri kapsamında 31 Ocak Pazartesi akşamı Barış Manço Evinde buluşma müzik dinletileri. 3 Şubatta Moda'dan Barış Manço Vapuru ile boğaz turu ve Kanlıca'daki kabrini ziyaret. Hafta boyunca ayrıca Barış Manço evinde oğlu Doğukan Hazar Manço, kardeşi İnci Manço İlbay, arkadaşları Ender Önen, Batur Pere, Eser Taşkıran, Celal Güven, … Okumaya devam et “Barış ve Sevgi Haftası”

Mısır da hükümet interneti komple kapattı

Tunus ve ardından Mısır ve muhtemelen diğer diktatörlük rejimlerinin baş belası internet, peki neden? Diktatörler ülkelerinde insanların dünya ile iletişimde olmalarını ve yaşamlarını diğer dünya ülkeleri ile kıyaslamalarını, daha iyi yaşam şartları talep etmelerini çok tabiidir ki istemezler, internet bu yüzden onların başının belasıdır. Mısır da son günlerde kelimenin tam anlamıyla bir online diktatörlük var, … Okumaya devam et “Mısır da hükümet interneti komple kapattı”

Erler çıktı meydana

Allah Allah İllallah. Diyelim Maşallah. Yeni bir işlere girdim bu ara umarım her şey yolunda gider. Sunucu filan kurduk bilme ne, yine aynı teraneler trafikler yükselecek dikkat çekeceğiz sonra saldıracaklar uğraş babam uğraş, hep uğraş. Mark demiş ki Facebook için; "bu site ömrümü yedi artık eski hayatıma dönmek istiyorum" Millette korkmuş lan yoksa siteyi kapatacak … Okumaya devam et “Erler çıktı meydana”

Hayat seks ve alkolden ibaret değildir -de

Türk büyükleri 🙂 Bir söz ederler bin yıl düşünülür, öyledir. Bülent Arınç, "hayat içki ve seksten ibaret değildir" dedi, 3 çocuk şart da demişlerdi, diyorum ki abiler bir karar verin seks yapalım mı yapmayalım mı, yapma dersen armut elma dersen çocuk. Ben hayat seks ve alkolden ibarettir diyen adamı duymadım ama duysam onu da sevmezdim, … Okumaya devam et “Hayat seks ve alkolden ibaret değildir -de”

WordPress Rss e kolayca resim, media:thumbnail ve enclosure eklemek

Bunu soran çok oluyordu cevaben yazmak istedim, umarım başlangıç seveysinde olan arkadaşlar ve hızlı çözüm arayanlar için faydalı olur. WordPress Rss feed lerde yazı içerisindeki ilk resmin hem enclosure(http://www.xs4all.nl/~foz/mod_enclosure.html) hem media:thumbnail(http://search.yahoo.com/mrss/) hem de RSS leri expert/özet olarak(/wp-admin/options-reading.php) yayınlıyorsanız ilk resmin Feed de görünmesini sağlamak için aşağıda benim hazırladığım fonksiyonu kullanabilirsiniz. Ayrıca benim hazırladığım fonksiyonda expert/özet … Okumaya devam et “WordPress Rss e kolayca resim, media:thumbnail ve enclosure eklemek”