6111 sayılı kanundan yararlanın

Geçen ay Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayladığı 6111 sayılı(torba yasa) kanun içeriğinde vergi borçlarının yeniden yapılandırılması da var, vergi borçları içinde trafik cezaları da varmış bunu bugün gelen posta ile gördüm, e gelen posta ile ödenmemeiş trafik cezamın olduğunu da öğrendim iyi oldu. Trafik cezasının miktarını vs. tümüyle unutmuşum hiçbir fikrim yok ama sanırım Kango ile … Okumaya devam et “6111 sayılı kanundan yararlanın”

Sanalika açıldı

Oyun Stüdyosu’nun oyunu olan sanal dünya oyunu Sanalika Ocak ayında Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından erişme kapatılmıştı, bu ay içinde erişime tekrar açılan Sanalika yenilenmiş haliyle tekrar açıldı. Sanalika'nın kapatılma nedenleri göz önünde tutularak sistemde çeşitli iyileştirmeler yapılmış, bunlardan en önemlisi cep telefonu onayı. Üyeler cep telefonu onayı ile sisteme girebiliyorlar bu sayede oyunu oynayan çocukları … Okumaya devam et “Sanalika açıldı”

İyilik & Güzellikspor – Feridun Düzağaç // TEGV için

11 farklı sanatçının ve Feridun Düzağaç'ın seslendirdiği Feridun Düzağaç şarkılarından oluşan yeni Feridun Düzağaç albümü İyilik & Güzellikspor çıktı. 23 Nisan’da Sony Music etiketiyle yayınlanacak albümün satışından elde edilecek gelir Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı‘na bağışlanacak. Daha önce bu konuda şurada yazmıştım, o sıra albüm henüz yapım aşamasındaydı, Feridun Düzağaç hakkında bu bilgileri taze taze alabilmemizi … Okumaya devam et “İyilik & Güzellikspor – Feridun Düzağaç // TEGV için”

HTML5 video örneği

HTML5 ile daha basit ve kolay web gelmek üzere, HTML5'in önündeki en büyük engel şu an sanırım Internet Explorer, Windows 9 ile IE 12. versiyonu çıktığında umuyorum kullanıcılar eski Internet Explorer da diretmez veya Microsoft eski Internet Explorer’ları tamamen devre dışı bırakır hatta yasaklar 🙂