Google T.C de vergi mükellefi oldu

Google Türkiye'd faliyet gösteriyordu fakat vergi mükelelfi değildi, artık Google'da Türkiye'de vergi mükellefi oldu. Türkiye Cumhuriyetinin şu anki faizi ile 72 Milyon TL ceza kestiği Google, 6111 sayılı torba yasa kanunundan faydalanıp vergi borcunun faizlerini sildirip sadece 35 Milyon TL ödeyecek, ve bunu 18 taksitte ödeme imkanı da var 🙂 Çok uyanık herifler ya bu … Okumaya devam et “Google T.C de vergi mükellefi oldu”

Kenan Evren 12 Eylül darbesi süphelisi olarak ifade verecek

12 Eylül darbesini tüm dünyanın bildiği gibi yapan zamanın Genel Kurmay Başkanı Kenan Evren hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "12 Eylül darbesi"yle ilgili olarak "darbe yapma" ve "anayasal düzeni silah zoruyla değiştirme" suçlamalarıyla soruşturma yürütülüyor. Kenan Evren şüpheli olarak ifadeye çağırılmış, tabii ki bu adli sistemde geçen bir sıfat ama şüpheli değil alenen bilinen zanlı … Okumaya devam et “Kenan Evren 12 Eylül darbesi süphelisi olarak ifade verecek”

iPhone 4.3.3 jailbreaking ve sonrası Skype

iPhone'unuzu jailbreak yaptıysanız ve Skype kullanıyorsanız bir uyarı almanız muhtemel, eğer bu uyarıyı aldıysanız Skype'ı açamayacaksınız. Skype jailbreak yapılmış iPhone'larda çalışmamak için programlanmaya çalışılmış. Bu sorunu aşmak için çok basit bir yöntem var, Cydia'dan Voipower3G isimli sistem yamasını bulun ve kurun, kurduktan sonra Skype eskisi gibi çalışmaya devam edecek.

WordPress x gün önceki yazıları göstermek

WordPress'de x gün önceki yazıları göstermek için aşağıdaki fonksiyon kullanılabilir. Örneğin bu günden itibaren son 365 gün içerisinde yazılan yazıları bir sayfada göstermek için;