Dünyanın en pahalı arabası

Dünyanın en pahalı otomobili 1939 yılında üretilmiş Bugatti Type 57SC Atlantic. O dünyanın en pahalı otomobili çünkü dünyada Bugatti nin bu modelinden sadece 3 tane var. Satışa çıkan 1939 yılında üretilen modelin fiyatı 30 milyon dolar. Bu aracın bir diğeri Kaliforniya da Mullin Müzesi nde, üçüncüsü ise Paris te ünlü tasarımcı Ralph Lauren in koleksiyonunda. … Okumaya devam et “Dünyanın en pahalı arabası”

WordPress cache eklentisi için ipucu

Çoktandır başım cache eklentileri ile beladaydı, sorunum SEO için çok önemli bir sorundu çünkü tüm cache eklentileri 40 sayfalarını cache yapma desemde bunu dinlemiyor cacheliyordu, cacheleyince Google cache&#39e alınmış sayfada Header Status 404 Not Found değil Status 200 OK görüyordu ve indexliyordu. Bildiğiniz gibi arama motorları 404 sayfalarını indexlemez, 200 ise indexler. Dolayısıyla saçma sapan … Okumaya devam et “WordPress cache eklentisi için ipucu”

National Geographic reklamları

Televizyonda National Geographic kanalında belgeselleri takip etmeyi seviyorum fakat beleselleri dizilerden de beter her 20 dakika(ölçmedim)da kesip araya uzun süre kanalı takip edenler için Çin işkencesi olan o görüntü ve ses insanı deli ediyor. Açıkçası bu kadar harika içeriği bu kadar beceriksiz sunmanın en mükemmel örneği National Geographic olabilir diye düşünüyorum.

Rusya da göğüs elleme rekoru

Rusyada bir genç toplamda 1.000 kadının memesini elleyerek bir dünya rekoru kırmış. Yazı başlığını görünce bende bu ne la dedim ama izleyince hakkaten herif bin tane kızın memesini ellemiş. Yalnız dikakt ettiyseniz eğer vidyoda Rusya başkanı Putin de var 🙂 Türkiye de böyle bir şey yapsak ölü numarası bile yapsak yetersiz kalır amk. Video yazının … Okumaya devam et “Rusya da göğüs elleme rekoru”

Çalışma hayatının gerçek sorunları 1

Bürokrasi kapitalizm piramidi gibi bir şeydir, köylüden krala daralarak giden bir yolda örgütlenmiş kişiselliği asla olmayan her işin bir kural ve ilkeye göre çalıştığı sistem. Aslında devlet içerisinde resmi kurumlar arasında olduğu bilinen bu nane, kurumsallık ile birbirine karıştırıldığı veya ikisinin aynı anda yürütülmek istendiği şirketlerde de tezahür edebilmekte, en aşağısı işçiler en yukarısı da … Okumaya devam et “Çalışma hayatının gerçek sorunları 1”