WordPress.com ile Windows Live Spaces bir arada

Windows Live Spaces ile WordPress.Com artık senkronize, Windows Live Spaces de blogunuz varsa ve buradaki yazıları WordPress.Com blogunuza aktarmak istiyorsanız artık bu mümkün. Benim açımdan keşke 5 yıl önce olsaydı denebilecek bir özellik olsa da kullanıcısı 30 milyon kadar olan Windows Live Spaces kullanıcıları için oldukça heyecanlandırıcı bir özellik. Windows Live Spaces den WordPress.Com a … Okumaya devam et “WordPress.com ile Windows Live Spaces bir arada”

Dünyanın en iyi 100 blogları ve platformları

Dünyanın en popüler blogları hangi blog sistemini kullanılıyor? Dünyanın en çok ziyaretçi alan 100 blogundan hangisi hangi blog platformunu kullanıyor? Soruların cevabı aşağıda. Pingdom.com "En İyi 100 Blog sitesi" başlığı ile yaptığı araştırmanın sonuçlarını yazdı. Dünyanın en popüler blogları içinde yer alan bloglardan 27 tanesi WordPress blog platformunu kullanıyor, dolayısıyla WordPress platformu şu an dünyanın … Okumaya devam et “Dünyanın en iyi 100 blogları ve platformları”

Bloggerlar'ın müteşekkir oldukları 8 servis

Evet çok teşekkürler! Siz de bir blog yazarıysanız muhtemelen aşağıdaki liste size yetmez, daha başka servisler, araçlar ve yazılımlar da biliyorsunuzdur ve onlardan faydalanıyorsunuzdur. Ben bu akşam genel olarak bütün blogcular için vazgeçilmez olan 8 internet servisini listeledim, elbette birçok blogger harici kişi de bu servislerden faydalanıyor fakat bu servislerin var olması veya çok kullanılmasının … Okumaya devam et “Bloggerlar'ın müteşekkir oldukları 8 servis”

Twitter ne ola ki?

Bazen ben de blog da yazdıklarımı unutuyorum inanın, 3 yılı aşkındır blog yazıp, 1600 den fazla yazı olunca kişinin blogunda unutması doğal. Hep olan bir şeyden bahsedeyim, şimdi nacizane biz profesyonel internet kullanıcısı olarak tabir edilen tiplerdeniz ve bir servisi kullanmaya devam edersek eğer, bunu gören diğer arkadaşlarımız hemen –aha bu adam bu servisi kullanıyorsa … Okumaya devam et “Twitter ne ola ki?”