27 Şubat Dünya Faili Meçhul Kıyak Günü

27 Şubat Dünya Faili Meçhul Kıyak Günü olarak ilan ettik arkadaşlar. Faili Meçhul Kıyak(FMK) nedir diye merak edenler wolkanca.com/etiket/faili-mechul-kiyak/ ve Tunç Kılınç'ın blogunda aşağıdaki sayfalardan bilgi alabilirler, veya Faili Meçhul Kıyak ne menem bir şeydir diye ben kendimce özetlersem; "iyilik yap denize at ama bir kartvizit ile at onu başkası alıp başka denizlere de atabilsin" … Okumaya devam et “27 Şubat Dünya Faili Meçhul Kıyak Günü”

Faili meçhul kıyak haraketi Habertürk de haber oldu

Tunç Kılınç'ın blogunda Faili Meçhul Kıyak! başlıklı yazısı ile başlattığı ilginç haraket bugün Habertürk gazetesindeydi. Bu ilginç sosyal haraket kısaca ihtiycı olan birine yardım etmek ama yardım edilen kişinin kimin yardım ettiğini bilmemesi olarak tanımlanabilir. Detayları Fikir Atolyesi‘nden alabilirsiniz. Habertürk’ün haberin için buraya tıklayınız.

Google Twitter'ı satın alır mı?

Sorular; satın alır mı, alırsa ne olur, almazsa ne olur, almalı mı, almamalı mı? Aslında Google daha önce Twitter harici bir micro-blogging servisini satın almıştı, hatırlamayanlar için yazıyorum o servisin adı Jaiku idi. Fakat Google da olsan gelir modelini iyi oturtup olayı çeviremezsen yürümez bu işler müdür, Pownce'nin başına gelenleri duyanlarınız vardır.