Tarihin arka odası canlı yayında at

Murat Bardakçı, Erhan Afyoncu ve Pelin Batu’nun yaptığı Tarihin Arka Odası isimli programında bu hafta da enteresan bir şey gerçekleşti, program Türk televizyonlarında yine bir ilki gerçekleştirdi ve canlı yayında ata binildi. Daha önce Okçulukla ilgili programları çok beğenilmişti, programın bu bölümünde de yine Osmanlıda atlar ve okçuluk ele alındı. Saf kan İngiliz atı olan … Okumaya devam et “Tarihin arka odası canlı yayında at”

Yahoo! Türkiye yeni hali ile yayına alındı

Dünyanın en fazla internet kullanıcısına sahip ülkesi durumunda olan ABD nin en çok kullanılan sitesi olan Yahoo aynı zamanda dünyada en çok ziyaret edilen internet sitelerinden biri. Yahoo Türkçe içerikli sitesi tr.yahoo.com için Türkiye de çeşitli internet mecraları ile alaşmalar yaparak sitesini bugün yayına almış.

Yiğit Bulut dan mektup

Yiğit Bulut geçen gün Ak Parti merkez binasının terasında Başbakan ile bir söyleşi yaptı, söyleşiden sonra Yiğit Bulut Gazete Habertük de köşesinde Türk halkına açık mektup başlıklı sitem dolu bir yazı kaleme almış. Sabah arkadaşları beklerken gözüme ilişti gazete ve Yiğit Bulut'un köşesini okurken, daha ilk paragrafta hatta başlığını okuduktan sonra diyeyim geçen gün ki … Okumaya devam et “Yiğit Bulut dan mektup”

Facebook da Başbakanın Photoshop lu fotoğrafına like demeden önce

Önce ne iş yaptığınızı düşünün, devlet memuruysan fotoğrafı gördüğün sayfayı bir daha görmemek üzere gerekli tüm işlemleri yap; sil, engelle, kapat, hardiski çıkar sil, bilgisayarı kır at, masa değiştir, ev değiştir, ülke değiştir. Yoksa işte böyle oluyor;

Twitter hesaplarınız tehlikede olabilir

Daha önce genç bir arkadaşımızın Fallow sisteminde hata bulduğu ve ismini duyurduğu( Twitter da Türk imzası) Twitter da yine tehlike çanları çalıyor. Aşağıda haber sitelerine düşen bilgilerde Twitter kullanıcılarının hesap bilgilerinin Cross site scripting (XSS) güvenlik açığı üzerinden cookie ler çalınarak nasıl ele geçirilebileceği yazıyor. Dikkatli olmakta fayda var.