mailto: linkler için Gmail kullanmak – Google Chrome

Sanırım Firefox için bunun ayarını yapmak basitti, blogda yazmış olabilirim ama aramaya üşendim doğrusu ve inanın çoktan veri Firefox ile işim olmuyor çünkü Google Chrome gerçekten çok iyi gidiyor ve kesinlikle arayı daha da açacak, Windows olmasaydı tekel bile olurdu ki. Firefox da Seçenekler -> Uygulamalar ekranında, mailto: diye aradığınızda çıkan ayardan mailto: linkler için … Okumaya devam et “mailto: linkler için Gmail kullanmak – Google Chrome”

Yeni WordPress de olmayanı eski siteye yönlendirmek PHP

WordPress ile alakası yok aslında ama WordPress gibi PHP ile yapılmış içerik sistemleri için düşünülebilir. Orçun sordu söyledim Gtalk da, bana, sana, ona birine lazım olur diye arşive ekleyeyim. 404 – 301 karışımı bir hinlik. Eski WordPress siteyi başka bir alan adına taşıdık diyelim, yeni siteye de WordPress kurdun ve beyaz bir sayfa açtın ama … Okumaya devam et “Yeni WordPress de olmayanı eski siteye yönlendirmek PHP”

Internet Explorer da giriş sayfası değişmiyor 2

İnternet Explorer da giriş sayfası değişmiyor diyenler başlığında yazdığımız konuya tam 1500 tane geçerli yorum girilmiş, bu gösteriyor ki bu sorunu yaşayan çok bilgisayar kullanıcısı var. Orada yazdığımız konuyu 2006 da yazdığımız için bazı şeyler değişti örneğin Miceosoft 2 tane daha işletim sistemi çıkardı vs. Çok zaman geçti yani ama yine de işe yaradığı ve … Okumaya devam et “Internet Explorer da giriş sayfası değişmiyor 2”

Hadi gerçekten gizli klasör yapalım

Bilgisayarımızda bir klasörü gizlemek için bilinen yöntemler vardır, ama bu bilinen yöntemleri herkes bildiği için buna pek gizli diyemeyiz öyle değil mi? Aşağıdaki yöntemi görünce has, hakiki gizli klasörün nasıl olduğunu öğrenmiş olacaksınız.

Arabanın benzin deposu ne tarafta?

Bu ilginç bilgiyi bana bir arkadaşım verdi ve ben ki birkaç kuşak İstanbul’da dolmuşcu olan ailenin evladı bunu yeni öğrenmekten dolayı çok utandım. Önce biraz temkinle yaklaşsam da bilginin doğru olduğunu görünce hakkatten aklıma geçmişte kiraladığım veya kullandığım yabancı araçların benzini azaldığında, benzinciye yanaşırken -lan acaba sağda mıu solda mı bunun deposu dediğim zamanlar geldi, … Okumaya devam et “Arabanın benzin deposu ne tarafta?”