Google Art Project

Google map, earth, body, sky, street derken şimdi son olarak art dedi. Ötle görünüyor ki Google gözetlnmeyecek yer bırakmamacasına çalışıyor. Google Art Project Google Art Project ile online bir müze oluşturuldu ce müzelerde bulunan sanat eserlerini online gezme imkanına sahibiz. Google Art Project galersinde şu an 500 civarı sanatçı, 1500 civarı sanat eseri var bunların … Okumaya devam et “Google Art Project”

Beni öldürme anne

Sigara sağlık için çok kötü bir şey bunu hepimiz biliyoruz, gebelik döneminde ve sonrasında sigara içen anneler için durum 2x oluyor. Sigara içen annelerin ve bebeklerinin daha sağlıklı olması için, bebek ölümlerini azaltmak için elimizden geleni yapmalıyız. Bu konuda insanları bilinçlendirmek için bir proje geliştirildi adı “Beni Öldürme Anne”, daha fazla bilgi için: http://forum.iyinet.com/kampanyalar/153659-kampanya-beni-oldurme-anne.html Web … Okumaya devam et “Beni öldürme anne”

Feykin

İsmi ben de pek sevmedim feyk fake okunuşu iyi durmamış sanki ama akılda kalıcı, ismin çok önemi yok olur öyle alışılınır. 😛 Gençler yapmış olay güzel. Feykin bir topluluk, topluluğa herkes gönüllü olarak katılabiliyor, amaç Friendfeed'e alternatif bir sistem oluşturmak. http://feykin.com/ Feykin, Friendfeed'in Türkiye'deki popülerliğinden yola çıkarak hazırlanmış ve ona alternatif olarak, ticari kaygılar gütmeden … Okumaya devam et “Feykin”

Sinema.Com blog yazıları

Sinema.Com kampanyasına katılan bloggerların blog yazılarını burada listeliyoruz; http://www.delicious.com/wolkanca/sinema-com. Delicious da listelediğim yazılar kurallara uygun postlar. An itibariyle katılan bloglar; learnihongo.com – abdullah mburak.com – mustafa burak alperer.com – alper teberzade.com – coşkun annekaz.com – hayriye sonkralice.net – kübra vbspecial.blogspot.com – veli hatanerde.com – sertaç okandogan.com – okan dterdal.net – erdal hobicoffee.com – ceren spaksu.com … Okumaya devam et “Sinema.Com blog yazıları”

Google Proje 10 üssü 100 de kazananlara 10 milyon dolar verildi

Proje 10 üssü 100’ü Google 2008 Eylül'de duyurmuştu ve amacı olabildiğince fazla insana yardım edebilecek, dünyayı değiştirmeye yönelik bir fikrin ortaya çıkmasıydı. Proje 10 üssü 100 Google'ın 70’ten fazla ülkeden binlerce kişinin 150.000'in üzerinde fikir gönderilen bu yarışmasında halk oylaması yaparak 16 fikir belirlendi ve ardından 16 fikrin içinde 5’i seçilerek toplamda bu 5 fikrin … Okumaya devam et “Google Proje 10 üssü 100 de kazananlara 10 milyon dolar verildi”