Google indeks sayısı sizi aldatır

Google da sitelerinin kaç sayfası indekslenmiş diye görmek için farklı farklı araçlar kullanırsınız, kullanılan tüm araçlar/tools yani bilgisayar programları temelde Google da site:mynet.com arar. Şahsen ben pek tool kullanmam, adwords de ki anahtar kelime aracından bile şüphelenirim, babana bile güvenmeyeceksin bu işlerde 🙂 Tabii ki abartıyorum.

encrypted_search_terms nedir?

Bir WordPress blogunuz varsa 2011 Kasım ayından itibaren istatistiklere WordPress Stats(Jetpack içerisinde de vardır) eklentisi ile baktıysanız veya wordpress.com da bir blogunuz var ve oradan istatistiklere baktıysanız "arama motoru terimleri" altında en çok arananlardan birinin “encrypted_search_terms" olduğunu görürsünüz. Aynı şekilde "not set" şeklinde arama terimlerini çok görmüş olabilirsiniz. encrypted_search_terms nedir ve ben bloguma böyle bir … Okumaya devam et “encrypted_search_terms nedir?”

X-Robots-Tag: HTTP Header ile Google bot indekslemesini yönetmek

Google bot a söz geçirme sanatı başlıklı makalemde bahsetmiş olduğum Google Bot ile anlaşmak için kullanılabilecek tekniklerden bir tanesi de HTTP Header'a X-Robots-Tag komutu ile Google bot'a(veya başka söz dinleyen bir bot) sayfayı nasıl indekse alacağını bildirmek. Bu yöntem bazı durumlarda Seo açısından hayat kurtarıcı olabilir. Kullanım şekli çok bilinen meta etiketinden farksızdır, <meta name="robots" … Okumaya devam et “X-Robots-Tag: HTTP Header ile Google bot indekslemesini yönetmek”

Google bot’a söz geçirme sanatı

Google, internet üzerinde ulaşabildiği her web sitesi, her bağantı, dosya tipi vs. ne varsa ona ulaşmaya, sahip olup sunmaya yönelik geliştirilmiş dünyanın en üstün bot'unu geliştirmiş ve bununla dünyanın en çok kazanan şirketi olmuştur. Google'ın tıpkı Cocacola gibi gizli formülü de işte bu dünyayı, yetinmeyip uzayı da tarayan bot'tur(Googlebot). Googlebot, Google tarafından kullanılan bir arama … Okumaya devam et “Google bot’a söz geçirme sanatı”

Mynet Seo Uzmanını arıyor

Mynet A.Ş tam zamanlı çalışacak Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanı(SEO Uzmanı) arıyor. İş tanımı kısaca Mynet servislerinin seo optimizasyonunu yapmak. Eğer işe başvuracak kişi Türk ise kesinlikle bir şekilde bir yerlerden tanışıyor olmalıyız, bu iyi mi kötü mü bilemedim şimdi 🙂 Seo Uzmanı'nın ne iş yaptığı konusuna biraz değinmek isterim, çünkü şimdilerde nispeten daha iyi olsa … Okumaya devam et “Mynet Seo Uzmanını arıyor”