İnsanların site adresini Google’da araması yalnızca tembellik değil

Bir web siteniz yada blogunuz varsa ve takipçileri varsa sizde istatistiklerde site adresini Google'da arayıp gelenleri görmüşsünüzdür. İnsanların kolayı seçmesi doğanın bir gereğidir, yaşam böyledir ve bu yüzden her yen gün hayatı daha da kolaylaştıran sloganı ile teknolojik ürünler çıkmaktadır, bunda şaşılacak bir şey yok. Başlıkta yazan konu üzerine genel görüş hep insanların Google'ı açılış … Okumaya devam et “İnsanların site adresini Google’da araması yalnızca tembellik değil”

Xhamster ve bir dizi siteye erişim ip bazlı engellendi

Baştan belirtmek isterim ki bu yetişkin içerikli siteler(p 0 r n 0 yazamıyorum ama amk yazarım)i ben de hiç tasvip etmiyorum, bana göre de saçma sapan siteler, gereksiz. Nefret ettiğimi de söylemeliyim hatta, çünkü genellikle ergenler veya bazı insanlar diyelim görükleri her şeyi hakikat sanıyorlar, olm o kadar büyük alet olur mu lan, yada bu … Okumaya devam et “Xhamster ve bir dizi siteye erişim ip bazlı engellendi”

SEO Arama Motoru Optimizasyonu hakkında

Yazar: Kamil Sevi/Okur İlanları Bilinmesi gereken en iyi 10 SEO yöntemi Merhaba. Sizlere SEO konusunda birkaç basit yöntemden bahsedeceğim. Basit ama gerekli bir konuları yazacagım sizlere. SEOnun ne oldugunu herkes bilir ama bu arama motoru algoritması sürekli gelişip, değiştiğinden dolayı SEO yöntemleri durmadan değişir, bazı SEO cular veya site sahipleri karamsarlık yaşayabilir ama SEO nun … Okumaya devam et “SEO Arama Motoru Optimizasyonu hakkında”

WordPress Security – Güvenlik

Bu makalede WordPress güvenliğini göreceğiz, güvenli bir WordPress sitesi için neler yapabiliriz, neleri yapmamamız gerekir tüm bunları inceleyeceğiz. WordPress sistemi tüm dünyada açık kaynak kodları ile, milyonlarca sitenin kullandığı bir sistem olduğu için, hacker ve lamer ler için kolay hedeflerden biridir. Bir sürümünde herhangi bir açık olduğunda o sürümü kullanan binlerce siteyi anında bulup üzerinde … Okumaya devam et “WordPress Security – Güvenlik”

Dünyanın en iyi üniversitelerinden 4 tanesi Türk

Her yıl yapılan ve dünyanın en saygın sıralamalarından biri kabul edilen Times Higher Education'un (THE) sıralamasında bu yıl 4 Türk üniversitesi var, Bilkent, Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Boğaziçi üniversitesi. www.timeshighereducation.co.uk Bu yıl en iyi 400 ünivesite sıralandı ve İTÜ ile Boğaziçi listeye ilk defa bu yıl girdi, ODTÜ ile Bilkent … Okumaya devam et “Dünyanın en iyi üniversitelerinden 4 tanesi Türk”