Doğruysa Şahan a hiç yakışmamış

Biz içinde yaşadığımız için bir çok olaya, duruma alışıyoruz ve artık bize garip gelmiyor ama dışarıdan bakıldığında gündemin sürekli değiştiği ve enteresan onca şeyin kısa zamanda gelişip gündemden gelip geçtiği haraketli bir ülkedeyiz. Bir tarafta oğlu hayatının baharında askerlik yaparken hayatını kaybediyor, şehit oluyor ve bunun karşılığında vatan sağolsun diyor, diğer tarafta vatan sağolsun diyenlerden … Okumaya devam et “Doğruysa Şahan a hiç yakışmamış”

Teğet hayaller

Teğmen Ali Rıza Akıncı Anadolu Lisesi öğrencileri Özgür Demirci ve Yasin Özyurt'un hazırladığı bu kısa film görüntü kalitesinden de anlayacağınız üzere ucuz bir kamerayla çekilmiş fakat 18 yaşındaki bu yeteneklerin bu işe devam ettikçe daha da kaliteli filmler yapacaklarına şüphe yok.

Olacak o kadar

Bunu yazmak istedim, Levent Kırca ve Oya Başar'ın Türkiye'de özel televizyonların başlaması kadar eski tarihten bu yana unutulmayan, hala ve hala bir kamyon televizyon kanalı olan günümüzde onun kıvamında komedi programı olmaması da bir garip olan program; Olacak o kadar Fox Tv de yayına başlayacak. Önce eski bölümlerden koyulacak daha sonra yeni yazılan bölümler yayında … Okumaya devam et “Olacak o kadar”

Tiyatro izlerken de iki tek atılılır: Meyhanede

Yeni Rakı sponsorluğunda, sanırım 40 lira kadar veriyorsunuz, limitsiz rakı veya şarap var, hem kafayı çekiyorsun hem de tiyatro izliyorsun. Galiba tiyatro oyuncuları da içiyor aynı anda, bir şenliktir oluyor işte. Pilakiden tadarken rakı da yudumlayabileceğiniz oyunun bilet fiyatına sınırsız içki ve meze de dahil! Meyhanede isimli bu oyun tam bir yıldır kapalı gişe oynuyor, … Okumaya devam et “Tiyatro izlerken de iki tek atılılır: Meyhanede”