“Yaşamak” dedi tek marifetiniz. Biraz özen gösteriniz.

Altan Erekli muhteşem bir oyuncu. Yalnızlık Tiradı Yalnızlık. Her kimliğe doğuştan yazılı tek uğraşıdır insanın bir yaşama sırasında tek sermayesi, sahip olduğu tek şeydir kıymetini bilmelidir, dedi. Yalnızdır insan hep kalabalıklara karışma telaşı bundandır. Kalabalık yalnızlıklar, yalnız kalabalıklar oluşur, şehir şehir ülke ülke. Kalabalık arttıkça artmaktadır yalnızlık da. İnsan bir ölümü istemez, bir de ondan … Okumaya devam et ““Yaşamak” dedi tek marifetiniz. Biraz özen gösteriniz.”

Beceriksiz ben…

…kendimi işime adamıştım. Gözüm başka hiçbirşeyi görmüyordu, ailemi, dostlarımı ikinci planda bırakmıştım. Kendim içinde birşey yaptığım söylenemezdi. Başkaları için yaşıyordum. Sonra birgün sen çıkıverdin karşıma beni öyle gelgitlere soktun ki benim bile kendimi tanımadığım zamanlar oldu. Evet dedim ilk defa kendim için birşeyler yapıyorum. İkinci planda bıraktıklarım arasına işimde girmişti artık. Sadece sen vardın… Dünya … Okumaya devam et “Beceriksiz ben…”

Zirvenin mükemmellik kaynağı: Yalnızlık

Mükemmellik yalnızlık mı? Mükemmel olan bu tanımını etki ettiği herkese ispatlamak zorunda olmadan kabul ettirebilendir. Güneş mükemmeldir ve etkisini şu anda olduğu gibi gösterirken zorunlu olarak maruz kaldığımız bu etkiye muhtaç olmamız ilk cümlede söylediğim gibi güneşin mükemmelliğini ispatlamadan kabul ettirmesini sağlar.

Köylü şehirliler

Photo by Günyayla Bizler köylüydük. Şehirde yaşayalım dedik, şehirli olalım dedik galiba başaramadık… Köyde buğday ekerdik, buğdaylar olunca değirmene götürüp un elde ederdik, o unla da tandırda ekmek yapardık. Ekmeği gerçekten alın teri dökerek kazanırdık ve çocuklarımız bizlere yardım ederdi. Şehirde ise çocuklara para veriyoruz, bakkala ekmek almak için gitmeye dahi üşeniyorlar.

Yalnızlık

Hayatta bazen bir boşluğa düşeriz, çevremizdeki herkesten nefret bile ederiz. Kimsenin bizi anlamadığını düşünürüz böyle zamanlarda en çok tekrar ettiğimiz cümle kimse beni anamıyordur artık. Aslında sadece bir boşluktayızdır biz farkında olmayız sadece. Kendimizce farklı yorumlar hayatımızda iyi olan ne varsa karalamaya başlarız. Oysa çoğu zaman bu boşluğun sebebi monotonlaşan hayatımız,memnun olmadığımız koşullar, iş stresi … Okumaya devam et “Yalnızlık”