Ana sayfada kırmızı başlıklı rastgele yazı hakkında

Blog.wolkanca.com'un daimi okurlarının çoğu blog yazarları olduğu için bu tür yenilikler onların hemen dikkatini çeker ve soruları ile beni terletirler. Bahsedeceğim yenilik başlığı kırmızı renk de olan ve blogun ana sayfasında arkadaşlarla beraber yazdığımız 2bin yazının içinden rastgele gösterilen yazılar. Bu kırmızı başlıklı yazılara biz rastgele kırmızı yazı diye hitab edelim işimiz kolaylaşsın.

Neden?
Rastgele kırmızı yazıları çoktandır düşünüyordum, bu blog gibi içeriği çok fazla olan bloglar bu uygulamayı kullamalı çünkü daimi okurlar her zaman önce blogun ana sayfasına geliyorlar ve eğer bir güncelleme yoksa terkedip gidiyorlar. Blogda bulunan binlerce yazı sadece arama motorlarında arama yapan ve daimi olmayan okurlar tarafından okunuyor. Biz blogun bu zengin içeriğini daimi okurlara gösterip belki ilgilerini çekerse okumalarını sağlamak için rastgele kırmızı yazılar sistemini kullandık.

Nasıl?
Yukarıda yazdığım gibi soran arkadaşlar çok olur hep, biz de zaten her zaman diğer blogculara örnek olduğumuz için seviniriz ve onlara yardım etmekten hoşlanırız vaktimiz oldukça.
Bu bir WordPress eklentisi ile kolayca yapılabiliyor, programlama mantığını bilenler zaten nasıl yapılacağını bilirler. Olay blogda ki yazılardan rastgele seçerek istediğiniz kadarını blogun ana sayfasında istediğiniz sırada göstermek.
Eklentinin adı: Advanced Random Post
Eklentinin geliştiricisi: danielesalamina.it
WordPress'in 2.3 versiyonlarından sonraki tüm versiyonları ile ve WordPress 2.5.x versiyonları ile uyumlu, blogunuza öyle çok fazla da yük getirmiyor.

rastgele kırmızı yazı

Ayrıca blog.wolkanca.com.tr da kulanılan WordPRess eklentilerin listesine şu kullanılan eklentiler sayfasında görebilirsiniz.

Volkan Yılmaz tarafından yayınlandı

Volkan Yılmaz #SEO, Digital Marketing, Growth Hacking #wolkanca volkan@volkanyilmaz.com.tr

“Ana sayfada kırmızı başlıklı rastgele yazı hakkında” için 8 yanıt

  1. valla çok güzel olmuş ben tuttum bunu 🙂 keşke bloggerda da olsaydı ama neyse artık bizde olanla idare edicez.

  2. bence pek te güzel olmamiş; anasayfada gereğinden fazla yer kapliyor. başlık ve iki, üç satir, içeriği özetleyen yazinin görünmesi yeterlidir diye düşünüyorum; hem görsel olarak hem yer bağbında.

    görüş ve düşüncelerimi dinlediğiniz için teşşekür ediyor ve huzurlarınızdan ayriliyorum, saygilar falan filan. 😀

  3. çok iyi olmuş bu eklenti. tebrikler abi ilerisi için bana lazım olacak 😉

  4. hımm güzel bir eklentiymiş…hatta hayli faydalı sık güncelleyenmeyen bloglar için.

    teşekkürler paylaşımcılığınız için 🙂 …

  5. abi ana sayfadaki yazı değişmiyor acaba eklenti üzeinde değişiklikmi yaptın belli bir zaman aşımından sonra sayfa yenilendiğindemi değişiyor

  6. teşekkürler abi aklıma gelmişti ama emin olmak istedim sağolasın

Yorumlar kapatıldı.