Kategoriler
Blog

Blog ödülleri ne işe yarar?

gotunuze-sokunMerhaba arkadaşlar bu gece size blog ödüllerinde ödül alan bir blogun sahibi olarak blogunuz var ise ve blog ödülleri 2009 da yarışmaya blogunuzu kattıysanız, almanız durumunda o ödülün ne işe yarayabileceğini yazacağım.

Öncelikle ödül bir plaket ve camdan, veya bu yıl başka bir şeyden de olabilir ama ebatları sanırım yaklaşık 15cm genişlik, 30cm kadar yükseklik altındaki tutacağı hesaba katmazsan 2xm kadar da kalınlığı var.

Blog ödülü ile neler yapılabilir?

  1. Evde veya herhangi bir yerde sinirlenince ulan seni ödülümle döverim be! denebilir
  2. Müsait bir yerinize sokup seyehat edebilirsiniz.
  3. Akademik abilerin ev adreslerine kargolayıp gönderebilirsiniz.
  4. Haliç'e atıp 3-5 arkadaş en önce kim dalıp çıkartacak iddiasına girebilirsiniz.

Aklıma gelen bunlar. Başka bir boka yaramıyor. Çünkü blogger temsilcileri zeki pazarlamacı cadılar ve iş birlikçi arkadaşlarından icazet almadığınız sürece blogger bile değilsiniz. Hatta ahlaksızsınız.

blofodulleri

Bu yıl ödül-mödül alırsa bu blog, onu arkadaşlarla haliç'e atıp videosunu çekeceğiz, ayrıca tatil hediyesi de varmış onu da arkadaşlara göndereceğim. Almazsa da geçen yılki ödülü haliç'e atıp çekeceğiz. Bir tarafınıza sokun o ödülü arkadaşım affedersiniz, siz millete bizi şempanze ettiriyorsunuz.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO volkan@volkanyilmaz.com.tr

Blog ödülleri ne işe yarar?için 18 yanıt

ödülü almalısın eline ki arkadaşlara hediye edebilesin.
elinde olmayan ödül hakkında konuşmak aslında abestir tersine.
asıl o zaman sorarlar adama uzanamadığın ciğer diye.

yazımı tekrar bir okursanız göreceksini beğenmemek değil, işe yaramak kısmını öen sürüyorum. ki zaten oscar bile alsa bir şey bulacaklardır onu değersizleştirmek için.

2008 blog ödüllerinde ödül almış ve 2009 blog ödüllerinede ihtişamıyla katılan bir blog yazarının bu şekilde düşünmesi beni şaşırttı doğrusu…

ödül törenine marlon brando tarzı kızılderili bir kızı yollyabilirsin 🙂 eleştirilerin haklı bence,uslubun sert olmuş,bende jurili bir ödül isterdim blog da da yazdim bunlari,daha sonradan epei karsit fikirler oldugunu gördüm türlü bloglarda..

bundan 6 ay önce volkan yılmaz'ın söyledikleri: tamamı burada

bir bölümden alıntılama:

6.geçtiğimiz dönem içerisinde blog ödülleri 2008 gerçekleşti. peki wolkanca bu yarışmanın neresinde yer aldı, sonuçlardan memnun mu, gördüğü eksikler neler…

blog ödülleri güzel bir organizasyon, dünyada var olan bir yapıydı türkiye’de yoktu bunu gerçekleştirdi arkadaşlar. çok memnun oldum ben yazdığım blogun oylama da olmasına. derece almasını önemsemedim ama blog yazarı, okuru insanlar oylarını bizim blogumuza vermişler ve birinci olmuş. benim için çok değerli bir ödül çünkü oylama ile verilen bir ödül.

bir de şimdi söylediklerine bakıyorum da bu kadar kendiyle çelişen birisi olabilir mi? demek oluyor. ilgi çekmek için her türlü şaklabanlığı mübah gören, kişiliği oturmamış bir insan portresi çiziyosun volkan. sana kesinlikle sataşma gibi bir niyetim yok, güzel türkiyemde birşeyler yapılacaksa adam gibi olmasını ve eleştirilerimin yapıcı olması için gayret ediyorum. tabi anlayana… her fırsatta ciddi bir kitleye hitap ettiğini söyleyen birisi için daha sağlam biri olmalısın. önce kendini bir gözden geçir bence, özeleştiriden kimseye zarar gelmez. yoksa 100 sene blogculuk oynar, bir arpa boyu yol katedemezsin.

matador
ben son gelişmelere göre yazıyorum. evet geçen yıl da bu yıl da çok iyi bir organizasyon.

yukarıdaki yazımda bir çelişki göremyorum ben siz nasıl gördünüz pek anlamadık doğrusu.

tamam eğer sen bir çelişki göremiyor ve hala yazdıklarınla çelişen "blog ödülleri çok iyi bir organizasyon" gibi bir cümle kurabiliyorsan; benim söyleyecek birşeyim kalmaz. senle bunu sabaha kadar tartışsak yine türlü kelime oyunları yapıp haklı çıkmayı başarırsın buna eminim.

çünkü "başka bir boka yaramıyor. çünkü blogger temsilcileri zeki pazarlamacı cadılar ve iş birlikçi arkadaşlarından icazet almadığınız sürece blogger bile değilsiniz." deyip eleştirdiğin bir topluluğun yer aldığı organizasyona nasıl "blog ödülleri çok iyi bir organizasyon" diyebiliyorsun hala. hadi dedin nasıl bir kelime cambazı olup bu apaçık yargıyı buradan kendi lehine çevireceğine inanamıyorum doğrusu. özgüvenini taktir ettim. 🙂

matador sen konuyu bilmiyorsun bu yüzden öyle düşünüyorsun. pek açık yazamıyorum ondan kaynaklanıyor doğru ama daha ileride yazarım daha açıklayıcı olarak.

matadorun alıntıladıklarından ve yukarıdaki yazıdan çıkardığım kadarıyla volkan, bazı saçmalıkların farkına varabilecek, olumsuz şeyleri görebilecek kadar iyi bakıyor. ama tepki veremeyecek kadar da… artık burayı herkes kafasına göre doldurur. yurdumda böyle insan çok. o yüzden korkak desen bir türlü, dönek desen başka türlü. boş bırakmam en iyisi. dalgamıza bakalım biz dimi.

blogödüllerinin yaptığını söyleyim en kaliteli sponsorları buluyor ödül var diyorlar ödülse üfürükten birşey volkan abi ve benim gibi düşünenler ondan dolayı kızıyordur umarım yani parayı kendileri götürüyor sana bir biblo gbi birşey veriyor o kadar ama bu sene nasıl olur bilemem…

ya pekı tatıl neresı acaba.. bızım az ılerde cumalıkızık koyu var orası mı acaba.. eğer orası ıse gelın ben sıze hedıye edeyım o tatılı.. 😀 yanlız yazılan yazıya bakılırsa : bazıları hak ettıklerını almamış bence.. zaten hep boyle olur cakallar bol bu memlekette..