Kategoriler
Blog

Bloglama reklam şebekesinden durum analizi

bloglama-semsiyeBloglara reklam vererek blog yazarlarına para kazandırmayı amaçlayan bir platform olarak geçtiğimiz ay içinde alfa olarak hizmete girmişti ve bu gün Bloglama.Com'un yöneticisi Eray Endeş (aka ELOY) son durum analizini yapmış. Analize göre Bloglama reklamları hedeflenen görüntülenme seviyesine ulaşılmış fakat hedeflenen tıklama seviyesine çok uzak bir durumda. Yeni eklenen bloglarla birlikte görüntülenme artmış ve tıklamanın az olmasını henüz Bloglama.Com da reklamların dönmemesine bağlamış Eloy.

bloglama tiklanma oranlariTıklama oranlarının hedeflenenden az olması bencede henüz reklamların dönmemesi için doğal. Önümüzdeki günlerde yeni eklenecek bloglarla birlikte ve reklamların dönmesiyle hedeflenen tıklama oranlarına ulaşılacaktır diye düşünüyorum. Burada bana göre dikkat edilmesi gereken husus Bloglama şebekesine katılan blogların iyi seçilmesi, zira bloglar genelde kişisel şeyler olduğundan dolayı pek güvenilir olmayabilirler dolayısıyla atıl duruma düşebilirler. Bloglama reklam şebekesine eklenen blogları çok hassas bir şekilde incelediğinden dolayı Bloglama.com sıkıntılar yaşayabiliyor. Ve eklenmesi gereken reklam kodlarının hatalı yerleştirilmesi gibi olaylarda cabası. Bloglama.Com daki arkadaşlara kolaylıklar ve başarılar diliyorum. Umarım biz blog yazarları için gelir kaynağı olmayı başarırlar.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO volkan@volkanyilmaz.com.tr

bir sayfada en az dört banner olmasını istiyorlar ki kusura bakmasınlar. ne yani tüm sayfayı bu kapkara bannerlarla mı dolduracağız? bir yapsınlar şunu koyalım.

üç banner konulması isteniyor aslında, sponsor banner koymak zorunda değilsin 🙂 bunlardan kule banner blogcuları ürküten kısım bnce yoksa tepedeki ve aşağıdaki bannerlar kimsenin tasarımını çok etkilemiyor, ama örneğin benim bloğumdaki tıklamalara bakınca en çok da kule banner'ın tıklandığını görüyorum. belki gerçek reklam alınana kadar kule banner koyma zorunluluğu olmayıp reklam alınması takdirinde blogcunun kuleyi yerleştirmesi şebekeye dahil olması için mecbur konulabilir…
öyle işte…