Kategoriler
Kültür sanat

Dinlediğiniz ama ismini bilmediğiniz parçalar

Bazen olur dersiniz –lan ben bir şarkı dinledim çok güzldi ama ismini bilmiyorum bir daha nerede bulacam o şarkıyı. Mesela Körfez savaşında çalınan bir parça vardı. Körfez savaşının olduğu yıllar… Yeşil bir ekranda uçuşan bombalar, simultane çeviri yapan çevirmenler, çamura bulanmış karabatak görüntüsü ve Irak'taki insanların görüntüleri ekrandayken fonda çalan bu parça… Zaten acınacak durumda olan insanların görüntülerine daha da bir acı katardı bu parça.

Ve buna benzer bir sürü dinlediğiniz ama ismini bilmediğiniz duyunca “Aaa! Ben bu parçayı biliyorum!” dediğiniz bir yerlerde bir şekilde duyup da kimindir, neredendir bilmediğimiz eserler işte tam bu blogda.
Öneriler | Belgesellerden | Eskilerden | Haberlerden | Oradan Buradan | Radyodan | Televizyondan | Kategorisiz

Via= kalender.feyvi.org

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Volkan Yılmaz #SEO, Digital Marketing, Growth Hacking #wolkanca volkan@volkanyilmaz.com.tr

arkadaslar trt de yayınlanan klip saatindeki parcayı arıyorum aynı zamanda fatih portakalla çalar saatin jenerik müziği yardımcı olabilrseniz sevniirm

ya bi kız söylüyodu şarkı barış mançonun nick the chopper a çok benziyodu nasıl ulaşabilirim?

arkadaşlar slm bende radyo 3 te gece 24 tte yayınlanan gece ve müzik programının fon müziğini arıyorum bana yardımcı olcak biri varmı.

arkadaşlar ben bir şarkı dinledim yabancı bir şarkı. zülfü livaneli nin geceleyin şarkısının yabancı versiyonunu. ama kimin söylediğini ve şarkının ismini bilmiyorum. nolur yardımcı olun.

ebgr, istediğin şarkıyı mikis theodorakis söylüyor.

şarkının ismini bilmiyorum ama muhtemelen burada http://en.wikipedia.org/wiki/mikis_theodorakis yada burada http://en.mikis-theodorakis.net/ var.

iyi akşamlar selamlar.