Kategoriler
Internet

Facebook yenilendi

Popüler sosyal arkadaşlık sitesi olan Facebook site yapısında değişiklik yaptı.

yeni-facebook

Giriş sayfası, profiller ve ürün sayfalarındaki değişiklik kimine göre modern ve kolay kimi eskisine alışanlar içinse biraz karmaşık geldi doğal olarak. Fakat Interneti etkin olarak kullanan insanlar için bu yeni görsel değişiklik oldukça ferah geldiğin eminim.

Özellikle kişilerin arkadaşlarının eylemlerini gerçek zamanlı olarak gördüğü ana sayfa çok kullanışlı olmuş, küçük profil resimlerinin oval olması ve benzeri görsel değişiklikler de hoş.

Facebook'un planı tasarımı ve sistemi web trendlerine göre yenileyerek kullanıcılarına daha fazla seçeneği, basit ve gerçek zamanlı olarak sunmak.

Facebook'un basına verdiği açıklama aşağıdaki gibidir;

Facebook'un Yeni Ana Sayfası
Ana sayfamızı, önemsediğin insaların neler yaptığını anlamanı kolaylaştırmak üzere güncelledik. Şimdi arkadaşlarının paylaşımları gerçek zamanlı olarak akacak, ayrıca orada görmek istediklerin konusunda artık daha fazla kontrolün var.

Filtreler
Önem verdiğin arkadaşlarının neler paylaştığı hakkında güncel bilgilere sahip olduğundan emin ol. Arkadaş Listeleri'ni kullanarak kendi filtrelerini oluştur. Fotoğraflar gibi, uygulamalara göre de filtreleyebilirsin.

Akış
Akış, arkadaşlarından gelen tüm paylaşımları sana gerçek zamanlı olarak gösterir. Bu senin, olan biten her şeyi sürekli takip etmeni sağlar. Burada kimlerin görüneceğini sen kontrol edebilirsin.

Yayıncı
Durumunu, fotoğraflarını, notlarını ve diğer içeriklerini akışın içinde yayınla. Yayınladıkların hem senin profilinde, hem de arkadaşlarının ana sayfalarında görünür.

Önemli Olaylar
Gösterilmiş olan fotoğraflar, etkinlikler, notlar ve kaçırmak istemeyeceğin birçok şey. Haberler, arkadaşlarının etkileşime geçmiş olduklarından seçiliyor.

Yayıncı hakkında daha fazla bilgi
Yayıncı, görüşlerini ve fotoğraf, not gibi içeriklerini yayınlamanı sağlar. Profilinde bir akışın var—Duvarın— ayrıca ana sayfanda da senin ve arkadaşların arasında devam eden güncel konuşmaları içeren bir akışın daha var.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Volkan Yılmaz #SEO, Digital Marketing, Growth Hacking #wolkanca volkan@volkanyilmaz.com.tr

“Facebook yenilendi” için 26 yanıt