Kategoriler
Internet

Flickr video

Geçen ay Flickr'ın video hizmetinin başlayacağını haber almıştım ve bu konuda bir şeyler karalamıştım.

Flickr kullanıcılarının bundan hiç hoşlanmayacağını adım gibi biliyordum ve bunu protesto edeceklerinden de emindim. Yahoo'nun belki son anda bu kararını değiştirebileceğini umuyordum fakat beklediğim olmadı ve artık Flickr elit bir fotoğrafçı sitesi olma özelliğini yitirme yönünde hızla ilerlemeye başladı.

Flickr Video olmalı mı? başlıklı yazımda konu hakkında düşüncelerimi okuyabilirsiniz.

Flickr video hizmetinin tıpkı Microsoft'a satışını engellemek için yapılan protesto gibi bir protesto edildiği grup için [via]
Olmalı mı, olmamalı mı? Diye anket düzenlenen yer için [via]

flickrtube ?

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO volkan@volkanyilmaz.com.tr

Flickr videoiçin 5 yanıt

ya aslında flickr sadece şuanda pro üyelerine 90 dakika sınırlamalı bir video hizmeti sunuyor.pro üyesi olupta youtubedaki saçma sapan videolar yayınlyacaklarını sanmıyorum. ama yine de fotoğraf sitesi olarak doğmuş öyle ölmesini tercih ederdim.video işine gireceklerine fotoğraf hizmetinde daha fazla atraksiyon sağlsalar daha fevkalade olur.

ya videoya izin verirler gene ama büyük ihtimalle katı kurallar koyarlar bir süreliğine. sonrası allah kerim.

ah bir de türkçe eklentileri olsa içim yanmicak. ulen koskoca site olmuşşunuz bırak siteyi şirketleşmişsiniz hala türkçe dil eklentisini eklememişsiniz be..! ulen kıytırık facebok'ta bile var be. şu büyük şirketlere site sahiplerine sesleniyorum "tükçe" dilinde de yapsınlar beni uğraştırmasınlar..! işim gücüm var onların türkçesini bulmayla mı uğraşacam(tam türkçeleri de olsa bari). meşgul insanım ben 🙂 saymayım şimdi bir sürü site var ve biran önce dilimizde yayın yapsınlar bak karışmam 🙂

@wolkan
evet doğru, o kapatanlarında artık bir nefes almaları gerek. şöyle bir baktığımda aslında birçok site/blog var kapatılması gereken (hani kapatılanların suçunu işlediklerinden dolayı). niye direk site kapatılıyorsa onu da anlamıyorum. ama tabi ufak sitelerle uğraşmak pek bir pirim getirmez kimseye (ah o ufak sitelerde neler dönüyo ah. neyse). eh büyük siteler daha çok ses getirir orası başka ama bir de benim tarafıdan bak. hadi 1 sene öncesine kadar oturup herşeyi tek tek incelerdim, öğrenirdim v.s. ama şimdi bunları yapacak vaktim olmuyor. geleceğim için çalışıyorum, şu türkiye ortamında endişe içindeyim 🙁 oturup türkçeye çevireyim de, türkçeye çevirirken de ya kelimeler yok sözlükte ya da farklı bir anlam var. gelde çöz. neyse zaten şu bikaç gündür baya soğudum oradan da.
yapmazlarsa yapmasınlar benim dilimde bişi. bende onlara bişi yapmam(ne yapacaksın deme vardır bir hayrımız üye olunca 🙂 )