Kategoriler
Internet

Google bize logo yaptı

Google bize logo yapsan ne güzel olurdu demiştik. Ve başardık. 23 Nisan günü (pazartesi) Google.com.tr de yukarıdaki logo yayınlanacak.

Detaylı bilgi ve kutlamalar için [via]

Google Türkiye'nin anasayfası www.google.com.tr'de ilk defa 23 Nisan'da Türkiye için özel bir “Doodle" yani özel tasarımlı logo yayınlanacak.
Google Türkiye'den yapılan açıklamaya göre, Google Türkiye anasayfası logosunun yerine, Türk çocuklarının 23 Nisan'ını ve Ulusal Egemenlik Bayramını kutlayan özel tasarımlı bir logo kullanılacak.
Doodle olarak nitelendirilen bu özel tasarımlı logolar, 1999 yılından itibaren Google'ın kurucuları Larry Page and Sergey Brin tarafından kullanıldı. İlk Doodle, Eylül 1999'da, Larry Page ve Sergey Brin tarafından Nevada'da ki “Burning Man" konferansına giderken, Google'ın anasayfasına konuldu. Yanan bir çöp adam şeklindeki Doodle'ın konulma amacı sitede bir sorun olması durumunda uzakta olduklarını belirtmek içindi.

childrensday_turkey_final

Doodle uygulamaları, tüm dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere bu benzersiz platformda yer vererek, dikkat çekmeyi amaçlıyor. Ayrıca internet kullanıcıları, bu özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne, kişiye, konuya özel daha ayrıntılı bilgiye erişebiliyorlar.
Google, EMEA Bölgesi Pazarlama Müdürü Yonca Brunini, “Bu Doodle'ı google.com.tr'de yayınlamamızın sebebi Türk internet kullanıcılarını Google Doodle- özel logolarına gösterdikleri inanılmaz ve sürekli ilgidir. 23 Nisan logosu Google'ın Türkiye pazarına verdiği önemin ve bağlılığının bir göstergesidir ve umarım tüm kullanıcılarımızın beğenisini kazanır" dedi.

Milliyet gazetesinin haberi [via]

Volkan Yılmaz

Volkan Yılmaz #SEO, Digital Marketing, Growth Hacking #wolkanca volkan@volkanyilmaz.com.tr

“Google bize logo yaptı” için 12 yanıt

keske tüm google sitelerinde bu sekilde yayınlansa..cok guzel olurdu.. 🙂

sonunda başardık …

gugıla kök söktürür bu türkler ama bişey var? neden bayrak farkklı sarıya boyanmış bi de arkadaşların sitesinde daha güzelleri vardı ..

o kadar ayrintiya girmemize gerek yok diye düşünüyorum..bu kadarini yaptiysak bile iyidir bence.. 😉

wolkan abi onu bunu boşver salla bi kenara da sen şu forumu ne zaman açıcan.uğraşamasan bilem bir kaç admin koyarsın başına yönetirler.ne kadar erken açarsan o kadar avantajlısın bence

labels: zekirdek

bugün gogıl da gavurca earth day yazıyor.ben de böyle istiyorum.yarın fildişinden gogıla giren bu logoyu görmeli.bizim bayramımızı sadece biz görmüşüz, o kadar da önemli değil. 🙁

emre'nin söylediklerinin yanı sıra kullanılan türk bayrağı da türk bayrağına sadece benziyor..

wolkanca tercihler menüsünü doldurmuşun.neredeyse olmayan eklenti yok.

ye ne küçük şeylere seviniyorsunuz adamlar düzgün türk bayrağı bile yapmamışlar