Google, Yahoo ve Microsoft sansüre karşı birleşti

Internet'in en büyük firmalarından olan Google, Yahoo ve Microsoft internette özgürlüğü kısıtlayan sansürlere karşı birleşerek Global Network Initiative isminde bir grup kurdular.

Son zamanlarda dünya hükümetlerinin internet üzerindeki yasaklamaları arttırmaları nedeni ile ve internet üzerinden büyük baskı kurmalarına karşı çıkmak amacı ile kurulan bu gurup Çin, Türkiye gibi bazı ülkelerin sansürlerini arttırmas,ı bir çok siteyi erişime kapamalarına tepkililer.

Bu grubun kurulması ile birlikte umarız ülkemizdeki yetkililer ile bu şirketler bir şekilde bu konular için daha etkin iletişimde olurlar ve işbirliği ile bu sansür olayları çözülür. Zira ben ülkemin Çin ve İran gibi ülkeler ile anılmasından büyük rahatsızlık duyuyorum.

Haydi hayırlısı.

Fotoğraf: Ayşegül Özdenç

“Google, Yahoo ve Microsoft sansüre karşı birleşti” için 2 yanıt

  1. iyi olmuş ama bazı kapatmalar gerçekten haklı örnegin youtube(adamlar bizi tınlamıyor silinmesi gereken içerikleri silmiyor )

  2. türkiye'nin youtube'u kapatmasının 1.nedeni yurtdışı trafik sorunumuz.aslında kapatılması bir yönden iyi oldu türk video siteleri gelişti izlesene,timsah gibi en azından onlar bizi tınlıyor nede ziyaretçilerin tamamı türkiyeden isterlerse tınlamasınlar aç kalırlar
    valla 🙂 .