HIM wicked game

http://www.youtube.com/watch?v=4WA2jBMk-Pk

Şarkı sözleri

intro:Bm-A-Esus4) Bm A Em The world was on fire, no-one could save me but you Bm A Em It’s strange what desire will make foolish people do Bm A Em I’d never dreamed that I’d need somebody like you Bm A Em And I’d never dreamed that I’d need somebody like you nakarat:(Bm A Em) No I don’t wanna fall in love this world is always gonna brake your heart No I don’t wanna fall in love this world is always gonna brake your heart ..with you (Bm-A-Em) What a wicked game to play To make me feel this way What a wicked thing to do To let me dream of you What a wicked thing to say You never felt this way What a wicked thing you do To make me dream of you No I don’t wanna fall in love this world is always gonna brake your heart No I don’t wanna fall in love this world is always gonna brake your heart ..with you The world was on fire, no-one could save me but you It’s strange what desire will make foolish people do No and I never dreamed that I’d love somebody like you I’ll never dream that I lose somebody like you, no Now I wanna fall in love This world is always gonna brake your heart Now I wanna fall in lust This world is always gonna brake your heart ..with you Nobody loves no-one

Wicked Game Chris Isaak`ın 1989`da yayımlanan parçası. Heart Shaped World albümünde yer almaktadır. 1989`da yayımlanmasına rağmen ancak Ocak 1991`de Billboard Hot 100 listesinde 6. sıraya yükselerek ünlenmiştir.

"Adi Oyun" (argoda "Şerefsiz Oyun") şarkıcının her ne kadar istemese de bir kadına aşık olmasını anlatır. Sözlerinden de anlaşılacağı gibi Adi oyunu oynamak istemeyen şarkıcı elinde olmadan artık farklı hissetmekte ve aşık olduğu kadını hayal etmektedir. Wild at Heart filminin parçalarından biridir.

Şarkıya Herb Ritts`in çektiği klipte model Helena Christensen, Isaak`a eşlik etmektedir. Melankolik bir içeriğe sahip olan parçaya çekilen bu klipte bir modelin oynaması, sadece toplumun büyük çoğunluğu tarafından güzel kabul edilen kişilere aşık olunabileceği ve gene toplumun büyük çoğunluğu tarafından çirkin sayılan birinin değil de ancak güzel birinin hayalinin kurulabileceği izlenimi verdiğinden birçok hayranı tarafından tepkiyle karşılanmıştır.

1995 yılının ortalarında Finlandiya‘da kurulan H.I.M. (His Infernal Majesty), günümüzde gotik rock müziğini yeniden filizlendiren ekiplerin başında yer alıyor. Topluluğun kendine model aldığı isimler ise Sisters of Mercy ve The Mission U.K.’dır.

H.I.M.’i benzerlerinden ayıran önemli bir özellik, tehditkar melodiler eşliğinde mistik aşk hikayeleri anlatmalarıdır.

"Uyuşukluğumu Johnny Cash ve Roy Orbison’la geçiştirmeye çalışıyordum" diyen şarkıcı ve söz yazarı Ville Hermani Vallo tarafından kurulan H.I.M., Brian Eno hayranı Migé Amour (bas), düzenli olarak Jimi Hendrix dinleyen Lily Lazer (gitar), Gas Lipstick (davul) ve Zoltan Pluto (keyboard)’dan oluşuyor.

Adlarını ilk duyurdukları kısa çalar “The EP 666 Ways to Love”, 1996 yılında yayınladıkları ve İskandinav müzik sektöründe iyi bir satış grafiği yakalayan ilk kayıtlarıdır. Bir yıl sonra çıkan “Greatest Love Songs, Vol. 666”, sadece topluluğun kült statüsünü sağlamlaştırmakla kalmadı, aynı zamanda onların dünya çapında bir ün elde etmeleri için ilk adım oldu. Chris Isaak’den yorumladıkları ‘Wicked Game’, büyük bir liste başarısı yakaladı. Bu albümün hemen ardından topluluk, tüm Avrupa’yı hedefleyen bir turne gerçekleştirdi. Üç yıl sonra çıkan H.I.M.'in ikinci albümü “Razorblade Romance”, yine büyük bir müzikal ve ticari başarı kazandı; ünlerine ün kattı. Daha önce White Zombie ve Nine Inch Nails ile çalışan yapımcı John Fryer, topluluğu birinci lige taşıdı. “Deep Shadows And Brilliant Highlights” 2001, bir buçuk yıllık sıkı bir çalışmanın ürünü olan 10 şarkıdan oluşan çalışmaları “Love Metal” 2003 yılı sonunda çıktı.

2004 yılına gelindiğinde ise; And Love Said No-Greatest Hits 1997-2004 adlı albümlerini çıkardılar. Albüm And Love Said No adlı yeni bir şarkıdan ve ’97-’04 yılları arasından seçme 15 Him şarkısından oluşuyordu -ki bazı şarkılar bu albümde yeniden yorumlandı yanlış bir bilgiye sahip değilsek. Albümdeki yeni şarkıya klip de çekildi. Sonra bir sonraki albüm için çalışmalara başlandı ve 2005 yılı Eylül ayı sonlarında Dark Light isimli albümlerini çıkardılar. Albümün ilk klip ve çıkış şarkısı olarak Rip Out The Wings Of A Butterfly seçildi. İkinci klip ise Killing Loneliness şarkısına geldi ve bu şarkıya 2 farklı klip çekildi.. Grup bu arada DVD de çıkarmıştır.

Şu anda konserler devam etmekte ki grubun resmi internet sitesinden açıklanmaktadır.

HIMzone666 & HIMzone666.forum

H.I.M. Resmi İnternet Sitesi

Volkan Yılmaz tarafından yayınlandı

Volkan Yılmaz #SEO, Digital Marketing, Growth Hacking #wolkanca volkan@volkanyilmaz.com.tr

“HIM wicked game” için 8 yanıt

  1. sizi bilmem ama bu gurup da şarkıda bni aptal bi oyuna itti!simdi bni aptal bi oyuna daha itiyo…

  2. him tek kelimeyle müthiş bir grup bence. kafası kaldıranın durup bir dinlemesini tavsiye ederim.

  3. 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 bence çok güzel bi grup özelliklede satanistleri andıran makyajlarına bayılıyorum 👿

  4. yha bence him tek keklimeyle mükemmel..metal tutkum onla başladı diyebilirim..
    herkese tavsiyem funeral of heart ı dinlemeli çünkü süpr bi parçaaaa

  5. aşkım ville'm yaaa herşeyim o benim!hayatımın anlamı!him herzaman bir numaraaaa!!!him and rock 4ever!!!

  6. wicked game şarkısını ancak him bu kadar güzel coverlayabilirdi… mükemmel bi cover, mükemmel bi ses… him'in killing loneliness şarkısını tavsiye ederim oda en az wicked game kadar güzel…

Yorumlar kapatıldı.