eski wolkanca blog
Kategoriler
GeyikKonuk Yazar

Kadın ve şeytan

kadin-seytanİnsanlığınilk var olduğu dönemde, adamınbiri şeytanı yakalamaya kararvermiş. Ancak bunun için 40 yılTanrı'ya ibadet etmesi gerekiyormuş.Karısıyla, dostlarıyla vebütün dünyaylailişkisini kesmiş, kendisini ibadeteadamış. 40 yıl soraTanrı, ibadetininkarşılığıolarak ona ağzı kapalı birşişenin içindeşeytanı sunmuş.

Artıközgürmüş adam.Dünyada neler olup bittiğinigörmek, nelerindeğiştiğiniöğrenmek içinsabırsızlanıyormuş.Şişeyi karısına teslimetmiş, ona iyi sahip olmasınısöylemiş vedışarıyaçıkmış.

Kadıncağızşeytanı çok merakediyormuş.Ve merakına yenilipşişeninağzınıaçıvermiş.

Açar açmaz da şeytanşişeden fırlayıpçıkmış vegülmeye başlamış."Merakına engel olamadın vekocanın 40 yıllıkemeğini boşaçıkardın" diye alayetmiş kadınla. "Yok canim" demişkadın. "Sen hiç oşişenin içinde olmadınki". "Nasıl olur?" diyehaykırmış şeytan. "Sende gördün. Şişedençıktım ben!" "Hiç oşişenin içindedeğildin, inanmıyorum buna.Nasılküçücükşişeye girebilirsin ki?"Kafası atmış şeytanin ."Gireyim de gör!" demiş veyeniden şişenin içinegirivermiş. "İşteböyle."

Adamın şeytanı hapsetmesi 40yılını,kadının ise yalnızca 5dakikasını almış.Şeytan da söyle isyan etmişTanrı'ya: "TANRIM, MADEM KADINI YARATACAKTIN, OZAMAN BENİ NEDEN YARATTIN?"

22 Şubat 2009 tarhinde, Konuk Yazartarafından, Geyik,Konuk Yazar içerisindeyayınlandı.
WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan,dışarıdan kendiyazılarını ekleyen birkişi.

“Kadın veÅŸeytan” için 4 yanıt

üstteki arkadaşakatılıyorum. bu arada canan abla sen niyebloğunu güncellemiyorsun ya.

harika bir yazı olmuş. kadın veşeytan kelimesini daha önce hiç bukadar etkileyici bulmamıştım.

güzel bir yazı olmuş ve bir kezdaha herşey gözlerönünde 🙂

orası okunmuyor sanıyordum amabırakmamalıymışımblogumu.
neyse geri dönüşyapıcam hem burda hem orda olucam. ilginizetşkler

Errare humanum est.