Ortaköy Mosque (Büyük Mecidiye Cami)

The Bosphorus and MosqueOrtaköy Camii, İstanbul'da Boğaziçi'nde Beşiktaş ilçesinde, Ortaköy semtinde sahilde bulunan, Barok tarzda bir camiidir.

Cami, Sultan Abdülmecit tarafından Mimar Nigoğos Balyan'a 1853 yılında yaptırılmıştır. Oldukça zarif bir yapı olan cami Barok üslubundadır. Boğaziçi'nde eşsiz bir konuma yerleştirilmiştir. Bütün selatin camilerinde olduğu gibi harim ve hünkar bölümü olmak üzere iki kısımdan oluşur. Geniş ve yüksek pencereler Boğaz'ın değişken ışıklarını caminin içine taşıyacak biçimde düzenlenmiştir.

Merdivenle çıkılan yapının tek şerefeli iki minaresi vardır. Duvarları beyaz kesme taştan yapılmıştır. Tek kubbenin duvarları pembe mozaiktendir. Mihrap mozaik ve mermerden, mimber ise somaki kaplı mermerden yapılmıştır ve ince bir işçiliğin ürünüdür.

Ortaköy Mosque (Büyük Mecidiye Cami)OrtaköyOrtaköy mosqueOrtaköy mosque, lightedOrtakøyortaköyOrtaköy den Ortaköy Camisi ve BoğazOrtaköy in winterOrtaköy mosque, or something like thatOrtaköy MosqueOrtaköy Camii MosqueOrtaköy / IstanbulOrtaköyOrtaköy Mosque 1mosque in ortaköyortaköyortaköyortaköyBogazici-Ortaköyistanbul- ortaköyThe Ortaköy Mosque from the FerryOutside. Ortaköy is a really nice neighbourhood on the water.ortaköy,istanbul2006 Estambul. Mezquita de OrtaköyortaköyOrtaköywarm evening in Ortaköy (09)2006 Estambul. Mezquita de Ortaköy2006 Estambul. Mezquita de Ortaköyortaköyortaköy camiii2006 Estambul. Mezquita de OrtaköyOrtaköy aardappelInside the Ortaköy Mosque. Beautiful.2006 Estambul. Mezquita de Ortaköy2006 Estambul. Mezquita de OrtaköyOrtaköy MosqueOrtaköyBosphorus and Ortaköy Mosque - İstanbulortaköy and the first bridgeIMG_5042.jpgOrtaköy Camii, Fatih Bridge over BosphorusBüyük Mecidiye Camii - OrtaköyOrtaköyOrtaköyOrtaköy Camiiortaköy camisiMeditrina'da ortaköy manzarasıOrtaköy, IstanbulOrtaköy mosque - Bosporus bridgeOrtaköywhite ortaköyOrtaköy MosqueBlogger resimler, videolar, oyunlar, izle, oyna, seyret

kuzguncuk'tan ortaköy camî ve boğaz..

Volkan Yılmaz tarafından yayınlandı

Volkan Yılmaz #SEO, Digital Marketing, Growth Hacking #wolkanca volkan@volkanyilmaz.com.tr

“Ortaköy Mosque (Büyük Mecidiye Cami)” için 4 yanıt

  1. mecidiye cami nin otantık havası denize sıfır manzarası ve orandan gelen ilahi birfeyiz bambaşkadır bagaziçi n de semalara yükselen ezan sesi.. dinlerken huzur bulur insan hele birde içeri ye girip namz kıldımı insan işte orda dır huzur işte ordadır bereket.mecidiye caminin güzel sesli imamı mahmut colman dan birde kuran dinleyin ve gidin onun la tanışın göreceksiniz o imam o güzel camiye ne çok yakışmış… bana hak vereceksiniz

  2. bu benim sanat tarihi ödevimdi.bunu bulduğum çok iyi oldu.bunu yapanlara çok teşekkkürler

Yorumlar kapatıldı.