Ron Mueck'in gerçeğe çok yakın heykelleri

Ron Mueck 1958 Avusturalya doğumlu bir sanatçı. Kendisi İngiltere'de yaşıyormuş ve babası bir kuklacıymış. Dev boyutlarda yaptığı balmumu heykellerin ilkini ölen babası için 1997 de yapmış ve 2001 de bunlara yenilerini eklemiş.
O bir hyperrealist.

Hiperrealizm
postmodern ve hatta daha da ötesi, çağdaş sanat dalları içerisinde nitelendirilebilecek 1970-80 ler dönemlerinde; bir takım amerikalı ressamların, fotoğraf gibi çizdikleri resimleri barındıran sanat türü.

Hiperrealizm realizmden türeyen bir kelime, realizm gerçekçilik olarak dilimize çevrilir ve hipper ise çok çok gerçekçilik yani aşmış bir sanat diyebiliriz, örneğin ege de bir tatil beldesinde bir kaç dakika da sizin tablonuzu ayak üstü çizen abiler birer hyperrealistdirler, lafı fazla uzatmazsak bu abimiz de çok çok gerçekçi heykeller yapan bir abimiz.

Behind the Scenes: Ron Mueck by Brooklyn Museum Behind the Scenes: Ron Mueck by Brooklyn Museum Behind the Scenes: Ron Mueck by Brooklyn Museum Behind the Scenes: Ron Mueck by Brooklyn Museum Behind the Scenes: Ron Mueck by Brooklyn Museum Behind the Scenes: Ron Mueck by Brooklyn Museum Ron Mueck Exhibition Opens November 3, 2006 by Brooklyn Museum Behind the Scenes: Ron Mueck by Brooklyn Museum Last Chance! Ron Mueck closes Feb 4 by Brooklyn Museum Behind the Scenes: Ron Mueck by Brooklyn Museum Behind the Scenes: Ron Mueck by Brooklyn Museum Behind the Scenes: Ron Mueck by Brooklyn Museum Behind the Scenes: Ron Mueck by Brooklyn Museum Ron Mueck's  Tête d'un Bébé by pauly... Ron Mueck Installation - "Wild Man" by The Modern Behind the Scenes: Ron Mueck by Brooklyn Museum Behind the Scenes: Ron Mueck by Brooklyn Museum Ron Mueck Installation - "A Girl" by The Modern Ron Mueck Installation - "A Girl" by The Modern Ron Mueck Installation - "Untitled (Big Man)" by The Modern Ron Mueck Installation - "Untitled (Big Man)" by The Modern Ron Mueck Installation - "Two Women" by The Modern Ron Mueck Installation - "Untitled (Seated Woman)" by The Modern Behind the Scenes: Ron Mueck by Brooklyn Museum

Volkan Yılmaz tarafından yayınlandı

Volkan Yılmaz #SEO, Digital Marketing, Growth Hacking #wolkanca volkan@volkanyilmaz.com.tr

“Ron Mueck'in gerçeğe çok yakın heykelleri” için bir yanıt

Yorumlar kapatıldı.