Kategoriler
Blog

Target=_blank out Rel=external in

Target="_blank", bu yazılan linklerin yeni sayfada açılmasını sağlayan bir html kodu, <a href="http://adres.com" target="_blank">adres adı</a> diye kullanılır. Blogunuzda, sitenizde bunu kullanmayı artık bırakmanızı ve size rel="external" kullanarak javascript ile hem "external" hem de "nofollow" olan linkleri yeni pencerede açtırmayı öneriyorum.

Bunu neden öneriyorum, bunu uzun uzadıya açmak istemyiorum ama birincisi tabiki arama motorlarının sizin sitenizi daha çok sevmesini sağladığı için, diğeride bu sayede sadece target="_blank" olan linkleri değil, "nofollow", "external", "external nofollow" veya "nofollow external" olan tüm linklerin yeni sayfada açılmasını sağladından dolayı.

WordPress ilişkisine değinirsek, evet bu sistemi kullandığınızda WordPress blogunuza yorum yapan okurların yazdığı linkler ve yorum yapanların blog/site adreslerinide yani sayfada açmasını sağlamış olacaksınız.
Ufak bir öneriydi, mutlu hafta sonları dilerim.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Volkan Yılmaz #SEO, Digital Marketing, Growth Hacking #wolkanca volkan@volkanyilmaz.com.tr

“Target=_blank out Rel=external in” için 16 yanıt

@kazaniyoruz

evet sadece wordpress değil wordpress için yorumlar ve yorumcuların bağlantılarını belirtmek istedim.
blogger veya herhangi bir web sitesi fark etmez.
blogger şablonuna sicript i yerleştirip rel="external" ı target="_blank" yerine kullanmaya başlayabilirsiniz.

teşekkürler acaba kullanımı doğru anlamışmıyım 🙂 external.js dosyasını temama ekliyorum (header.php) yazılarımdaki linklerede rel=”external” ekliyorum ve yeni sayfada açılıyorlar

abi bir şey dikkatimi çekti yazılarındaki linklere bakıyorum rel="external" ve target="_blank" ikisini birden kullanıyorsun kafam karıştı ben tüm yeni pencere linklerini bugüne kadar external yapmıştım

@gevv bana soru olarak yazdıysan bu yorumu cevap vereyim.
onlar benim yazım ise yanlışlıkla öyledir veya tarihi çok eskidir. ya da ben yazmamışımdır başka yazarlar yazmıştır.