Kategoriler
Kültür sanat

Türkiye’nin Eurovision 2009 şarkısı Hadise’den "Düm Tek Tek"

Biz ülke olarak Eurovision şarkı yarışmalarını çok severiz, bu yıl yarışma 2008 yılının Dima Bilan'ın, Believe adlı şarkısıyla kazananı olan Rusya'da yapılacak. Türkiye'yi bu yıl Hadise temsil edecek, şarkı çok hoş olmuş 2004'deki Sertap Erener gibi bir başarı elde etmesi bekleniyor. Yarışma 2-14 Mayıs 2009 arasında yarı final, 16 Mayıs 2009'da final yarışması olacak.

Şahsen ben bu şarkı yarışmalarındaki derecelere hiç önem vermem çünkü hepsi hemen hemen sağlam parçalar oluyor, yarışma pek umurumda olmasa da dinlemekten çok hoşlanıyorum şarkıları. 2008 yılındaki şarkıları haırlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Eurovision resmi sitesi: eurovision.tv

Türkiye'yi temsil edecek Hadise'nin Düm tek tek isimli şarkınısının videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz, veya mp3 olarak buraya tıklayıp indirebilirsiniz (sağ tıklayıp farklı kaydet yapın).

eurovision_song_contest_2009_logo

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Volkan Yılmaz #SEO, Digital Marketing, Growth Hacking #wolkanca volkan@volkanyilmaz.com.tr

“Türkiye’nin Eurovision 2009 şarkısı Hadise’den "Düm Tek Tek"” için 22 yanıt

hadise iyi iş çıkarmış bence avrupalıların aklını başından alacak bi kaç ay düm tek diye gezerler sanırım 🙂

tebrikler

hadise ve bu şarkısı bence mükemmel bu sene çok ii bir başarı alıcağımızı umuyorum alamasakta bilinki yine ülkelerin kendi arasındaki puanlama sisteminden alamayız .şarkı süper

selam herkese hadise super birinci olacak.
fans-of-eurovision.over-blog.com sitesinde anket var herkes girsin ve sag alt tarafa dogru oylama var herkes turkiyeyi tiklasin

bence mütiş bir şarkı beyenerek dinliyorum
klibini 1 veya 2 defa izledim ama yaptığı hareketler ayrıca 1 güzel
ben şarkısını çok beğeniyorum vede çok seviyorum
ben zaten hadisenin hayranıyım

slm millet birinci olamadik ama artik hadiseyi elestirme bitti cok elestiri aldi ve bastan beri begenmedik giyindigini ve seside gitmisti sesi yoktu malesef sölerken.sanki dansözdü sarkici değilmisdi ve tamda sesi giti…..neyse artik bidahaki seneye.norwayi sogu ülke onayladi türkiyenin onayini veren pek olmadi bunuda düsünmek gerekir.

çok güzel bir şarkıydı bence norveçinki irençti en güzeli ve en hareketli olanı bizimkiydi. hadise bu dans için çok çalıştı hatta hasta bile oldu. bu yarışmayı biz kazanımalıydık bence. ben şarkısını çok beyandim hatta şarkısını harkes çok beyendi dansıda güzeldi.