Kategoriler
Ivır zıvır

Türkiye'nin ilk blog markası "wolkanca"

wolkanca-marka-patentGeçen sene sonunda yaptığım başvuru ile ki bu marka patent başvuruları 6 ay gibi bir süre de sonuçlanıyormuş, yolun sonuna gelemek üzereyiz.

Wolkanca ismi ile T.C. Türk Patent Enstitüsü’ne başvurum kabul edildikten sonra araştırma için marka bültenlerinde yayımlanmaya başlandı. Bu 3 ay süre ile marka bültenlerinde yayımlanmasının nedeni bir itiraz olup olmadığı ile ilgili, itirazlar bir başka kurumun bu markanın kendisine ait olduğunu öne sürmesi, ispatlaması ile oluyor ve eğer itiraz olmazsa bu 3 ay içinde marka patenti tamamlanmış oluyor. Wolkanca adında bir kurum adı duymadım bu yüzden sanırım hiçbir sorun yok.

Dolayısıyla Türkiye'de marka ismi patnetlenmiş ilk blog markası wolkanca oluyor ve böylece şu kısa ömürde tarihe bir çentik daha atmış oluyorum nacizane, mutlu oldum. Belki bundan sonra bunu duyan birçok kişi kendi bloglarını patentleyebilirler, bu resmi marka sayesinde birçok kanuni ve yasal haklarımız olacak bunları sizlerle ileriki aylarda, yıllarda paylaşmayı isterim. Zannedersem çalıntı içerik konusunda ve buna benzer şeylerde daha basit ve kolay hukuki yollara başvurmam mümkün olacak, ben de şimdiden merak ediyorum açıkçası çok fazla fikir var kafamda, emin olduğum şey hepsini yapamayacağım.

Hayırlısı olsun.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO volkan@volkanyilmaz.com.tr

hayırlı olsun öncelikle. bir çok duyumlar aldım wolkanca şöyledir böyledir şeklinde. ben bloglamaya başladığım günü hatırlıyorumda bir yazı çıksın wolkanca' da okuyalım kazanalım diye beklerdik. bu markalaşma olayı wolkanca üzerinden pirim sağlayanlara kapak niteliği taşısın bir nevi. yolun açık olsun wolkanca iyi bloglamalar.