Vehbi Koç'un ilginç vasiyeti

Vehbi Koç ölmeden evvel oğlu Rahmi'yi çağırıp, Beni mezara mutlaka çoraplarımla gömeceksiniz, yoksa hakkımı helal etmem diye vasiyet etmiş ve bi de mektup vermiş.
Bu mektubu ben öldükten sonra ilk başın sıkıştığında açarsın demiş. Gün gelmiş Vehbi Koç Hakkın rahmetine kavuşmuş. Oğlu, vasiyeti gereği babasını çoraplarıyla gömmek istemiş. Fakat camiinin imamı bunu kabul etmemiş, İlle de çoraplar çıkacak, yoksa namazı kıldırmam demiş. Başka bi imam getirmişler ama nafile, “Dinimize ters” diyerek o da kabul etmemiş. Başka bi hoca daha. Yok. O da kabul etmemiş. Rahmi Koç çaresizlikten kıvranıyomuş. Düşünmüş taşınmış ama bi çözüm bulamamış. Birden aklına, babasının “ilk başın sıkıştığında açarsın” dediği mektup gelmiş. Rahmi Bey hemmen mektubu bulup heyecanla açmış. Mektupta aynen şöyle yazıyormuş: Gördün mü oğlum Rahmi! Ben ki Türkiye'nin en zengin adamıyım. Ama mezara bir çorap dahi götüremedim. Eee, hani nerede benim zenginliğim?

Volkan Yılmaz tarafından yayınlandı

Volkan Yılmaz #SEO, Digital Marketing, Growth Hacking #wolkanca volkan@volkanyilmaz.com.tr

“Vehbi Koç'un ilginç vasiyeti” için 14 yanıt

  1. bu mümkün değil çünkü vehbi koç hristiyandı ve hristiyan usullerine göre cenazesi yapıldı.

  2. oğlu rahmi her zaman rum patrikhanesini yeniden hizmete açmak için uğraşıyor. bilmeyen yok bilmeyenlerde mutlak boy boy haberleri çıkıyor tvlerde gazetelerde hiçmi rastlamadınız.

  3. ister müslüman ister hristiyan ne olursa olsun o bi insan ve mükemmel bir işadamıydı nur içinde yatsın mekanı cennet olsun…(onun için çorap önmli değildi oğluna ölürken bile öğüt vermiş çünkü o bir baba bizim için özel bi insandı ama şimdi daha çok sevdimm)

  4. çok güzel beni hristiyanlı ilgilendirmez ardından yaşından büyük işletmeler bırakmıştır hrisyan olsada önemli değil vatana hayırlı bir evlattır.
    önünde saygıyla eğileceğinize hristanlığını suçluyosunuz.

  5. bence 95 yaşında vefat etmiş fakat ardından 110 işletme bıraktığı için milletimiz çok şanslıdır

  6. bunu bizim öğretmenimiz anlattı bende merak ettim bu yüzdende internetten bakmak istedim okudum çok değişik bir vasiyet zaten babasıda bu isteğinin yerini gelemeyeceğini biliyordu çünkü insan tek gelir tek gider

Yorumlar kapatıldı.