Kategoriler
Ivır zıvır

www.r10.net küresel ısınmaya hayır SEO yarışması

Arkadaşım bir yarışmadan bahsetti. Yılın en iyi seocusunu seçiyorlar sen de katıl dedi. Biraz geç oldu ama ben de küresel ısınma ile ilgili olduğu için geçte olsa katılayım dedim ve aslında bu tarz yarışmalara katılmaya sıcak bakmayan biri olarak bu postu yarışma için giriyorum.

www.r10.net küresel ısınmaya hayır SEO yarışması

Efendim şimdi aramalarda www.r10.net küresel ısınmaya hayır SEO yarışması kelimesi aramalarında ilk 3 de çıkacak sitelere ödüller var. Ödüller şöyle;

 1. (Birinciye) >> Trp.Com.Tr`den 1000$ HaberOdasi.Com`dan 1000 + ringofon 1000$ nakit para ödülü
 2. (İkinciye) >> SonDakikaci.Com`dan HP NX 7300 Laptop + Tumlab.com 500$ nakit para ödülü
 3. ( Üçüncüye) >> AdayimTv.Com`dan PlayStation 3
  İlk 3`e giren yarışmacılara HaberOdasi.Com`a ait 400 sitede, 32 Radyo kanalında, 16 TV Kanalında 1 ay boyunca reklam verme imkanı.
  NeyinPesindesin.Com`dan 6 boyunca kullanabileceği özel üyelik .
  R10.Net`den 1 aylık Text reklam verebilme imkanı.
  Sitelerinde kullanabileceği 2007 SEO Şampiyonu ifadesi yer alan Logo.

2007 yılının en iyi SEO’cularına kendilerini ispatlamaları için fırsat sunuyoruz ve en iyi SEO’cuyu seçmek için ikinci kez bir yarışma düzenliyoruz…

SEO yarışması nedir?
SEO kelimesi “Search Engine Optimization” cümlesinin kısaltması olup,
herhangi bir websayfasını yada sitesini istenilen bir kelimede arama motorları sonuçlarında ilk sıralarda çıkartmak için yapılan işlemler bütünüdür.
Bu yarışma sonucunda ilk sırada olan arkadaşımız 2007 yılının en iyi SEO’cusu seçilecek ve ödüllendirilecekdir.
Amaç hem eğlenmek hemde yarışma coşkusunu yaşatacak forum etkinliğidir.

Yarışma Nasıl Olacak ?
Yarışma kelimemiz “www.r10.net küresel ısınmaya hayır SEO yarışması” kelimesinde google.com arama sonucunda ilk 3 sıraya çıkmak için yarışılacak. Yarışmada hile, haksızlık vs olaylar yaşanması mümkün değildir, herkes
www.r10.net küresel ısınmaya hayır SEO yarışması” – Google’da Ara bu linkden ilk 3 sırada çıkan siteyi rahatça gözlemleyebilir.

Yarışma Kuralları ?
1- Yarışmaya mevcut sitenizle yada sayfanızla katılabilirsiniz, yeni sayfa veya site zorunluluğu yoktur. Yarışmaya katılacak siteniz ücretsiz alan adı uzantısınada sahip olabilir. (blogcu, blogspot, 8m.net, cjb.net vs vs)
2- Yarışmaya katıldığınız sayfa veya site'de yarışma hakkında bilgilendirici yazı, yarışma banner’ı ve r10.net’ e link olmak zorundadır !.
3- Yarışma 31 Aralık 2007 saat 23.59 da sona erecektir.
4- Yarışma sonunda arama sonucunda birinci sırada r10.net veya yarışma kurallarına uymayan site bulunursa şayet, yarışmayı bir altındaki site kazanmış olur.
5- Yarışmaya sponsor olan sitelere link verme zorunluğuğu vardır.

Sponsorlar;

www.r10.net küresel ısınmaya hayır SEO yarışması

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO volkan@volkanyilmaz.com.tr

bir şey soracaktım. ben de bu yarışmaya katılmıştım her şey iyi gidiyordu üst sıralara çıkmaya başlamıştım. kısa sürede 60. sıraya geldim neyse lafı uzatmayayım sonra google beni listeden çıkardı. 300-400 lere kadar gittim yok. spam mi yedim acaba?

rakipler her yerde dostum seni kastetmemiştim bak hemen yukarıda mert var örneğim 🙂 rakiplerin hepsi buraya bir gelip gideceklerdir. merak ediyorlardır şimdi bu neler yapacak acaba diye. ben fazla iddalı değilim öyle olsa ön yada son domain olarak yeni bir veritabanı ile wp kurardı sadece bir sayfa ayzdım belki bir kaç hafta sonra konu hakkında bir yazı daha girebilirim. son aya kadar tüm içerik işlemleri ve link eklemeler bitmeli.

yalnız mert arkadaş bu konuda çok şanslı. konu isimlerinin hepsi " r10.net küresel ısınmaya hayır seo yarışması günlüğü" şeklinde başlıyor. bu ona büyük avantaj sağlıyor.
iyi olan kazansın.

saçma bir yarışma. küresel ısınmaymış. insanları site açmaya teşvik ederek boşuna sunucuların daha fazla elektrik harcamasına yol açıyor vs. vs.

tebrik ederim, iyi gidiyorsunuz 🙂 ınşallah kazanırsınız, en derli toplu site sizinki valla incelediğim kadarıyla, diğerlerini görseniz 😯 😶

tekrar başarılar.

arananadam diyor ki: link verdim

kardeş benim daha dün haberim oldu 1haftadır nette yoktum bugün beni google chache etmiş 15. sayfadan listeye girdim 🙂 bakalım ne olacak.. hadi hayırlısı…

3. görünüyorsunuz.. allah allah. ben bir blogla bu yarışmada derece yapmanın imkansız olacağını düşünmüştüm..

bence sizin google 'da tanıdıklarınız var 😶

nazar deydi 5. düştü 🙂 arkadaşlar şu anki pozisyonlar nihayi olmayabilir hiç görünürde olmayan bir site pat diye çıkar 1. olur hiç belli olmaz.
bu at yarışına benzer biraz bana göre, yarışmanın sonralında atlar atağa kalkar ya işte o. daha erken.

şüphelenmenize gerek yok 🙂 google'ı sev o da seni sevsin.

r10.net seo yarışması şuan en esnek günlerini yaşıyor.
ipucu: asıl seo'cular bu aylarda yatıyor 😈
yani yarışmaya son 2ay kala cekişmeler, çalışmalar, uçuk backlinkler
yeni siteler sürülecek..
bildiginiz gibi şuan ki pozisyon'lar kalıcı değildir google kelimede link flood yapanlara nişan almaya başlıyacak, herşey bu günkü kadar kolay olmuyacak. ilerki zamanlarda esnekliğin yok olacagını, meydan gercekten bu işe kendini adamış seo-tr uzmalarına kalacagının göstergesidir.

wolkancaya ve onu yalnız bırakmayan dostlarına başarılar dilerim..

yapan var demedimki, ferhat :
ya bu yarışmada black seo taktikleri kullanmak serbest mi?
dedi, sizde :
her şey serbest arkadaşlar, yapabildiğiniz herşeyi yapın.
dediniz, bende bu cümleye cevap olarak :
spam yasak dedim.

bende katılıyorum yarışmaya birinci olmak gibi bir amacım yok.tek hedefim ilk 30 arasında olup kendimi kanıtlamak.
sanada başarılar 😛

bilmiyorum en son sunucu problemleri yaşanıyordu bu blogda 2 ay kapalı kalınca blog (: çekildim yarışmadan ama iyi gidiyordu gerçekten. neyse ben ilk 3 deki bir arkadaşa destek oldum o kazandı iyi de oldu.
başarılar ayrıca.

blogunuzun heryerini inceledim gerçekten güzel bir blog. başarılar dilerim

volkan bana vermişolduğun destekten ve dostluktan dolayi teşekkür ederim. sanırım dunucu sorununa çözüm buldun aynı sunucuda barındırılıyor sitelerimiz. iyi ve başarılı olanları kimse çekemiyor allah yolunu açik etsin volkan.

iyide yarışma bu kelimede "adtech ile reklam 2.0 dönemi başlıyor ve trkycmhrytllbtpydrklcktr r10.net seo yarışması" üstelik tırnak içinde bu kelimede ilk 5 sayfada bulamadım wolkancayı kurallarda subdomain yada ücretsiz siteler olmaz deniyor blog.wolkanca subdomain yani katılamaz görünüyorsunuz üstelik domainler 5 hazirandan önce reglenmemiş olması gerek ordanda katılamıyorsunuz ben mi yanlışım yanlışım varsa düzeltin

😀 😀 😀
zorla wolkancayı “adtech ile reklam 2.0 dönemi başlıyor ve trkycmhrytllbtpydrklcktr r10.net seo yarışması” kelimesi yarışmasınada sokalım 😀
“adtech ile reklam 2.0 dönemi başlıyor ve trkycmhrytllbtpydrklcktr r10.net seo yarışması” kelimesi sonuçlarında mutlaka yer almasın vokan
başarılar
“adtech ile reklam 2.0 dönemi başlıyor ve trkycmhrytllbtpydrklcktr r10.net seo yarışması” aramalarında subdomain kabul edilmiyor ama dediğin gibi herkes bua adam ne yazmış die bakacaktır 🙂

merhaba,

biz de seo olayını öğrenmeye çalışıyoruz.
sitenizi de kendi seo yarışmam için inceliyorum.
iyi noktalar yakaladım, sizi takip etmeye devam edeceğim anlaşılan.
yeni yarışmalarda sizi görmek isteriz.
kolay gelsin.