Kategoriler
Blog

Yanlış yazılan kelimeden hit almak

Yanlış, hatalı yazılan kelimeler ile blogumuza hit almak yani ziyaretçi çekmek mümkündür. Google’da en çok arananlardan olduğu için ben bu konuya örneği Britney Spears‘dan vereceğim. Şuraya bi bakınız, gördüğünüz gibi hedef anahtar kelime seçtigimiz sayfalarımız için “yanlış yazılan kelimeler” (misspelted), kullanılabilir. Örneğin; Nakliyat kelimesini misspelted taktiği uygulayarak Naklyt, Nakliat, Nalkiyat gibi çoğaltılabilir kelimelerle yapabiliriz. Keyword typo generator aracını kullanarak bu işi kolayca yapabiliriz. Örnek bir arama: Sesk.
Web sitesimizi yada blogumuzu hazırlarken metalarınızda yada sayfa içinde yazım hatalarınada küçükte olsa yer verirseniz hiçte azımsanmayacak sayıda ziyaretci geri dönüşü olduğunu göreceksiniz.
Domain alan adı tescil ettirirkende yazım hataları (typo) eğer düzgün seçilirse güzel parking gelirleri elde edilebilir. Tabi bunun için piyasada yakın takipçi olmak erken davranmak, günceli izlemek vs. gerekir.
Kaynaklar:
My Name is Barba – Yahoo! Buzz Log
Sic, Sic, Sic – Yahoo! Buzz Log

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Volkan Yılmaz #SEO, Digital Marketing, Growth Hacking #wolkanca volkan@volkanyilmaz.com.tr

“Yanlış yazılan kelimeden hit almak” için 11 yanıt

ben blogcu olsam kesinlikle sürekli yanlış kelimelere yer verirdim sonuçta bu alemde büyük blogcu küçük blogcuyu yutar 😀 . 🙄

benide süner diye yazanlar gelip gitmekle ne alak demeyin wende süner diye aratan onca insan var deliricem ya devasa suner yazıyor header da be kardeşim hiç mi okuyorsunuz 🙂 kızlık soyadım olsa böyle olmazdı tabii demirel işte karışırmı sizce hiç sanmam 🙂