Kategoriler
Genel

iPhone 12 fiyatları ne olacak

Apple 13 Ekim yani bugün itibariyle yeni iPhone’larını tanıttı, iPhone 12 Mini ($699), iPhone 12 ($799), iPhone 12 Pro ($999) ve iPhone 12 Max ($1099) şeklinde 4 farklı modeli önümüzdeki aylardan itibaren satılmaya başlanacak.

Peki Türkiye’de fiyatlar ne olacak?

Kategoriler
Genel

Apple yeni iPhone’u 13 Ekim’de tanıtacak

Apple 13 Ekim’de gerçekleşecek olan iPhone tanıtım etkinliği için davetiyeleri göndermeye başladı. Etkinlikte, geçici olarak iPhone 12 olarak adlandırılan en son iPhone sürümünü göreceğiz. Apple, davetiyede “Hi, Speed” yazısıyla etkinlikle dalga geçti. “Hi, Speed” daveti Apple’ın etkinlik sayfasında bir AR nesnesi olarak mevcut.

Kategoriler
Genel

iOS14 için Youtube arka planda çalma geri geldi

Bir önceki iOS 14 Youtube arka planda oynatmak isimli yazımızda anlattığımız Picture in Picture özelliğini Youtube bir süre sonra mobil sitesinde iptal etmiş buna izin vermemişti. Şimdi yaptığı son güncelleme ile Youtube artık Premium Youtube hesabı gerekmeksizin Picture in Picture yani arka planda oynatma özelliğine izin veriyor.

Kategoriler
Genel

Apple logosu – Elma neden ısırıklı?

Bu bir teoridir! Apple’ın ısırılmış elma logosu siyanüre bulanmış bir elmayı ısırarak intihar eden bir matematikçiye aittir. Bu matematikçinin adı “Alan Turing” dir ve Bilgisayarı icat eden kişidir ayrıca Yapay zekanın babası olarak anılır.

Kategoriler
Genel

Apple kendi çalışanları için maske tasarladı

Apple’ın bir süredir kendi özel maskesi üzerinde çalışıyordu, internette Mask Pro adı altında konsept çizimlere bile rastlamak mümkün.

Kategoriler
Genel

iOS 14.0.1 güncellemesi yayınlandı

iOS 14.0.1, üçüncü taraf uygulamaların, iPhone yeniden başlatıldıktan sonra varsayılan olarak ayarlanan uygulama tercihlerinin sıfırlanmasına neden olabilecek bir hatayı düzeltiyor. Ayrıca, iPhone’un bazı Wi-Fi ağlarına bağlanmasını engelleyebilecek bir hata da düzeltildi.

Kategoriler
Genel

iOS 14 Youtube arka planda oynatmak

17 Eylül 2020 itibariyle iOS14 yayınlandı ve birçok geliştirme yanında en faydalı özelliklerinden biri olarak Android cihazlarda da olan “Picture in Picture” özelliği geldi.

Kategoriler
Genel

#appleevent 15 Eylül

Apple bu yılın yeni ürünlerini tanıtmaya hazırlanıyor, yeni iPhone 12 serisini ve diğer ürünlerini tanıtacağı etkinliğin tarihini yapmış olduğu paylaşımla açıkladı. 15 Eylül.

Kategoriler
SEO

Apple arama motoru yakında

Apple, yakında Google Arama ile rekabet etmek için bir arama motoru başlatabileceğine dair işaretler gösteriyor.
iOS ve iPadOS 14 beta’da Spotlight Search’teki değişiklikler, Applebot destek sayfasında önemli bir güncelleme ve AppleBot’tan gelen taramadaki artış, Apple’ın yakında bir arama motoru başlatabileceğine işaret ediyor.

Kategoriler
Genel

iPhone zil sesi yapmak

Öncelikle bilmemiz gereken iPhone zil sesleri için standart dosya formatı m4r’dir ve maksimum uzunluk 40 saniyedir.

Zil sesini oluşturmak için bir mp3 dosyasına sahip olalım, bunun için mp3 indirebileeğimiz siteler: youtube.com, soundcloud.com vs. kullanabiliriz. Soundloud dosyalarını indirmek için soundclouddownloader kullanabiliriz, youtube videolarını mp3’e dönüştürmek için de bu işi yapan herhangi bir online site kullanabiliriz veya elinizde zaten sil sesi yapmak istediğiniz bir mp3 vardır.

Kategoriler
Genel

Programsız bilgisayarı kapatma zamanlaması

Bilgisayarın belirlediğiniz bir süre içerisinde otomatik kapanmasını sağlamak için birçok program kullanılabiliyor ancak bunların ücretsiz olanları tehlikeli reklam ve virüs, ücretli olanlar da çok gereksiz oluyor. Bilgisayarınızı zaman ayarlı olarak kapatmak için benim de kullandığım yöntemi kullanabilirsiniz.