Kategoriler
Genel

Google arama koyu tema

Koyu tema(Koyu renk, karanlık tema veya gece modu) bildiğiniz gibi günümüzde hemen hemen tüm uygulamalarda mevcut. Google aramasında, masaüstü ve mobilde artık karanlık tema kullanılabilir.

Kategoriler
Kodlama

AMP Dark Mode

Websitelerine dark mode(kodu mod – karanlık modu) görünümü kaznadırmak ve dark mode hakkında birkaç yazı eklemiştim;

AMP sayfalarına da dark mode seçeneği eklemek mümkün, nasıl yapacağımızı ve örnek paylaşacağım.

Kategoriler
Kodlama

Websitesine kolayca dark mode eklemek

Daha önce dark mode hakkında bir yazı eklemiştim, “Javascript ile siteyi ziyaret eden cihazın karanlık modu(koyu mod) kulanıp kullanmadığını sorulamak“. Bu yazımda herhangi bir web sitesine veya uygulamaya cihazın kullandığı modu da göz önünde bulundurarak çalışan dark mode seçeneği eklemeyi göstereceğim.

Kategoriler
Kodlama

HTML ile görsellerde dark mode seçeneği

HTML’de görselleri/resimleri kullanıcının seçtiği renk şemasına(Color-scheme) göre değiştirebilmeniz mümkün. CSS ile zaten kullanılabilen bu özellik HTML içerisinde de çalışabilir.

Kategoriler
Kodlama

JavaScript ile dark mode sorgulamak

Javascipt ile siteyi ziyaret eden cihazın karanlık modu(dark mode) kullanıp kullanmadığını sorgulamak çok basit. Aşağıya ilgili if kodunu koyacağım ayrıca CSS içerisinde de koyu moda göre sitiller eklenebiliyor.

Kategoriler
Genel

Chrome, Opera ve Firefox Dark modu

Artık çoğu web sitesinin ve uygulamanın dark modu(koyu mod) var, hatta bazı banka uygulamalarının meselaYapı Kredi mobil uygulamasının bile koyu modu var.

Tarayıcınızda gezdiğiniz tüm web sitelerinin koyu modda olmasını ister miydiniz? Cevabınız evet ise bunu yapmak çok kolay.