Kategoriler
Kodlama

GoDaddy paylaşımlı hostinglerde PHP 8 kullanılabilir GoDaddy hosting kullanıyorsanız Cpanel'den PHP versiyonunuzu PHP 8'e yükseltebilirsiniz.

PHP’nin son sürümü olan PHP 8 güncellemesi GoDaddy paylaşımlı hosting paketlerinde kullanılabilir hale geldi, eğer uygulamanız/web siteniz uygun ise yükseltebilirsiniz.

Kategoriler
Genel

Domain süresi dolunca ne olur? Domain süresi dolunca başkası kapabilir ama "hemen" değil. Başkasına kaptırmamak için 25 gününüz var.

Domain/Alan Adı süresi dolunca standartlara göre ilk 25 gün domainin kayıt ettirildiği firma size uyarı gönderir ve bu süre içerisinde domaini sizden başka kimse alamaz. domaininiz sizin ve/veya işletmenizin dijital kimliğidir ve onu başkasına kaptırmanız itibarınızı zedeleyebilir bu yüzden gelecek bildirimi erkenden görmeniz önemli.

Kategoriler
Genel

GoDaddy için ücretsiz SSL GoDaddy paylaşımlı hostingler otomatik ACME protokolünü desteklemediği için ücretsiz SSL hizmeti Let’s Encrypt manuel olarak nasıl eklenir ve yenilenir?

GoDaddy paylaşımlı hostingler ACME protokolünü desteklemediği için ücretsiz SSL hizmeti olan Let’s Encrypt otomatik olarak kurulamıyor, bu yüzden 90 gün ücretsiz olan bu sertifika her 90 günde manuel olarak yenilenmesi gerekiyor. Burada bunun nasıl yapıldığı göstereceğim.