Kategoriler
Genel

DeLonghi ICM2.1B Filtre Kahve Makinesi deneyimlerim

Bilindiği gibi(tanıyanlar) kahve benim için vazgeçilmez bir şey ve Türkiye’de alkollü içkinin yasaklandığı konuşulduğu şu günlerde eğer bu kahve için olsaydı hemen şu andan itibaren kendimi eşkıya ilan ederdim. 🖤 Seviyoruz yani, yakarız bu gezegeni!

Kategoriler
Eğlence

“Göz Açıp Kapayıncaya Kadar” Bir Kahve Belgeseli

Kahve seven, çok seven biri olarak Arçelik’in hazırladığı bu reklam filmi veya belgesel her neyse çok beğendim, blogumda da paylaşmak istedim. Okan Bayülgen’in konukları; Emrah Safa Gürkan’dan Ahmet Ümit’e kadar değişik konuklarla diyalogları harika olmuş ki Okan Bayülgen içeren bir şeyin kötü olması çok zor.

Kategoriler
Genel

Kahve içmeniz için 15 neden

Sağlık riskleri ne olursa olsun, muhtemelen çoğumuz asla sabah kahvenizi bırakmayacağını. İyi haber şu ki, birkaç küçük değişiklik yapmaya istekliysen, sabah kahvaltılarında ve diğer zamanlarda içilen kahve oldukça sağlıklı.

Kategoriler
Genel

Kahve makinesi temizlemek

Kahve, sabahları bizi uyandıran ve çok sevilen bir içecek. Kahve, hem kurtuluşunuz hem de umut ışığımız ve bu yüzden bu kafein sihrini genellikle minimum çaba ve hızla kahve makineleri ile yapıyoruz, kahve makinelerine büyük bir minnet borcumuz var.

Kategoriler
Genel

Buzlu kahve yapmak

Benim gibi kahve sever biriyseniz ve sıcak yaz günlerinde de kahve içmeyi istiyorsanız veya bir değişiklik olsun istiyorsanız evde kendiniz basitçe buzlu kahve hazırlayabilirsiniz.