Kategoriler
Eğlence

2021’de çıkacak en iyi 50 film

2021 yılında vizyona girecek muhteşem filmler var, sanırım ertelenenler de dahil olunca 2021 yılı sinema için oldukça zengin bir yıl oldu, devam filmlerinin ve bilim kurgunun fazlalığı dikkat çekici. En iyi birkaç filmi paylaştım, bu filmleri merakla bekliyorum.

Kategoriler
Eğlence

Monster Hunter

Capcom firmasının yaratıcısı olduğu oyun Monster Hunter’ın Aralık 2020’de vizyona girecek olan aynı isimli uzun metrajlı filminin ilk fragmanı yayınlandı.

Kategoriler
Eğlence

Star Wars efsane mi yoksa esinlenme mi?

Bir önceki yazımda Stormtroopers ismi nereden geliyor? şeklinde bir yazı paylaşmıştık. Şimdi genel olarak Star Wars hikayesi hakkında çeşitli dedikoduları ve bilgileri paylaşacağım.

Star Wars hakkında yıllardır konuşulan pek çok dedikodu, dikkat çekici sayısız tespit var. Tüm bunlara rağmen dev yapım sinemanın hala en toz kondurulmaz eserlerinden biri olarak yerini koruyor. Darth Vader adı nereden geliyor, Jedi’nin kökeni nedir, hikaye komple bir yerlerden araklandı mı? İşte kafalarınızı karıştıracak bir takım tespitler…

Kategoriler
Eğlence

Stormtroopers ismi nereden geliyor?

Bir İmparator, iradesini yerine getirmek için kara kuvvetlerinin desteği olmadan bir hiçtir. Bu birlikler şüphesiz davaya ve liderine sadık olmalıdır. Star Wars galaksisinde bu görev İmparatorluk askerleri stormtrooperslara düşüyor. Bu meçhul asker birliği geçmişin benzer fırtına birliklerinden(Sturmabteilung) esinlenmiştir.

Kategoriler
Eğlence

Programcılar için 2020’de izlenesi 9 film

Daha önce programcılar/yazılımcılar için takip edilesi Youtube kanallarını paylaşmıştık. Bu yazımızda da programcıların 2020 yılı içerisinde izlemesi gereken 9 filmi paylaşıyorum. Bu filmlerden hangilerini izlediniz?

Kategoriler
Genel

Netflix ücretsiz izleme seçeneğini sundu

Dünyada 190’dan fazla ülkede 167 milyon ücretli kullanıcının farklı türlerde ve dillerde diziler, belgeseller ve sinema filmlerini sunan Netflix, popülerliğini her geçen gün artırmaya devam ediyor. Netflix şimdi yeni bir hamle yaptı ve bazı içeriklerini ücretsiz sunmaya başladı, bu seçilmiş dizi ve filmleri Netflix ücretli kullanıcısı olmanıza gerke kalmadan ücrtesiz olarak izleyebilirsiniz

Kategoriler
Eğlence

Atiye 2. sezon başlıyor

İlk sezonunu severek izlediğim gerçekten kaliteli ve oyunculukları çok iyi olan dizi Atiye’nin 2. sezonunun ilk fragmanı Netflix’de yayınlandı.

Kategoriler
Eğlence

Ücretsiz ve yasal film izleyebileceğiniz Youtube kanalları

Youtube ücretsiz bir video paylaşım platformu ve gelir modeli sayesinde artık film yapımcıları vizyonda olmayan eski filmlerini Youtube üzerinden yasal ve ücretsiz olarak yayınlıyor. Telif hakları konusunda hassas davranan Youtube film ve dizi tutkunları için bu videoları kaliteli ve hızlı şekilde bizlere sunuyor.