Kategoriler
Genel

Twitter DM’lerde sesli mesaj

The Verge’nin haberine göre daha önce sesli tweet gönderme özelliğini kullanıma sunan Twitter, DM’lerde de sesli mesaj gönderebilme özelliğini getiriyor. Özellik şu an Brezilya’da kullanımda.

Kategoriler
Genel

Twitter retweetlemeden önce uyarı gösterecek

Twitter birçok yeni fonksiyonunu ve güncellemesini bazı test kullanıcıları ile deniyor, en son yapılmış bir güncelleme olan “retweet etmeden önce uyarı çıkması” yani retweet et dediğinde kullanıcıya bunu önce okumalısın şeklinde bir bilgi gösterilmesini tüm Twitter kullanıcılarına getirdi.

Kategoriler
Genel

Twitter’ın algoritmasında ırkçılık

Twitter ‘ırkçı’ algoritması nedeniyle özür diledi. Twitter, fotoğraf algoritmasının beyaz tenlileri siyah tenli insanlara tercih ettiği bir kullanıcı tarafından test edilerek paylaşıldı. Bunun ardından sosyal medya platformunda büyük bir ırkçılık tartışması başladı. Sosyal medya platformu tarafından algoritmayla ilgili özür açıklaması yapıldı.

Kategoriler
Genel

Twitter videolarını indirmek

Twitter’da gönderilmiş videoları indirmek için online çalışan https://www.getfvid.com/tr/twitter sitesini kullanabilirsiniz.

Alternatif olarak Chrome eklentisi https://www.savetweetvid.com/tr/extension ve https://chrome.google.com/webstore/detail/video-downloader-plus/fhplmmllnpjjlncfjpbbpjadoeijkogc Firefox için https://addons.mozilla.org/tr/firefox/addon/twitter-video-downloader-plus/ Ayrıca videolarla birlikte gifleri de bu site indirebilir: https://twdownload.com/