Kategoriler
Genel

Online CV oluşturma siteleri

CV, Curriculum Vitae latince bir kelimenin kısaltmasıdır ve Özgeçmiş anlamına gelmektedir, CV ve Resume arasında biraz farklılıklar vardır Resume verilecek amaca dayalı olarak ona odaklı biraz daha detaylı ve çoğunlukla akademik alanda kullanılır.

Kategoriler
Genel

Bir web sitesinin geçmişini görmek

Bir web sitesinin geçmişini merak ediyor olabilirsiniz, acaba bu web sitesi eskiden nasıl görünüyordu içeriği neydi, nasıldı?

Kategoriler
Genel

Bir web sitesinin kullandığı tüm teknolojileri görmek

Herhangi bir web sitesine girdiğinizde acaba bu web sitesini yaparken hangi teknolojileri kullanmışlar diye merak ediyorsanız BuiltWith web sitesinin hemen hemen her şeyini size gösterebiliyor. Örneğin hangi yazılım dilini, hangi scripti, hangi uygulamalarıi eklentileri vb. kullanmış tek sayfada size özet olarak sunuyor.

Kategoriler
SEO

Alan adı bulmak için araçlar

2020 yılı itibariyle dünyada 366 milyon alan adı kayıtlı(kaynak), her hafta on binlerce yeni alan adı tescillenirken aynı zamanda her hafta bir o kadar alan adı boşa düşüyor.

Kategoriler
Genel

Ses efekt sitesi: 101soundboards.com

101soundboards.com‘da yüz binlerce ses efekti ve ses klibi var, neredeyse bulamayacağınız bir ses parçası yok, Obama’nın seslerinden Street Fighter ses efektlerine kadar çeşitli uzunluklarda tüm sesler var.

Kategoriler
Genel

Web sitenizin ip adresi temiz mi?

Bir web sitesinin ip adresinin temiz olup olmadığını yani spam listelerine girip girmediğini kontrol etmek için VirusTotal sitesini kullanabiliriz.

Kategoriler
Eğlence

Ücretsiz ve yasal film izleyebileceğiniz Youtube kanalları

Youtube ücretsiz bir video paylaşım platformu ve gelir modeli sayesinde artık film yapımcıları vizyonda olmayan eski filmlerini Youtube üzerinden yasal ve ücretsiz olarak yayınlıyor. Telif hakları konusunda hassas davranan Youtube film ve dizi tutkunları için bu videoları kaliteli ve hızlı şekilde bizlere sunuyor.

Kategoriler
Genel

Tek kullanımlık E-posta adresi

Sadece bir defa kullanıp atacağınız geçic, tek kullanımlık bir email adresine sahip olabilirsiniz, bu email adresi ile işlerinizi halledip bir daha asla bu maille işiniz olmaz. Bazen gerçekten hayat kurtarıcı bir hizmet.

Kategoriler
Eğlence

Takip ettiğim Twitch yayıncıları

Bilmeyenler için; Twitch canlı yayın yapılan ağırlıklı oyun oynayan yayıncıların bulunduğu bir platform. Twitch platformunda takip ettiğim yayıncıları yazacağım sizlere de tavsiye ederim.

Kategoriler
Genel

Freelance iş yapılabilen web siteleri

İnternet üzerinden dünyanın herhangi bir yerinden iş yapıp para kazanabilmek için web sitelerini listeliyoruz.

Kategoriler
Genel

Bir web sitesinin tüm DNS kayıtlarını görmek

Bir web sitesinin tüm DNS kayıtlarını incelemek için Google’da “dns checker” şeklinde bir arama yaparak çıkan web sitelerinden birini kullanabilirsiniz.

Bazı favori DNS Checker sitelerimi buraya yazıyorum.

Kategoriler
Genel

Google Sheets kullanarak çeviri yapmak

Google Sheets, Google!ın Excel yerine online kullanabilen bir uygulaması, Google Translate formülü ile yazıları farklı dillere çevirebiliyoruz.

Kategoriler
Genel

Twitter videolarını indirmek

Twitter’da gönderilmiş videoları indirmek için online çalışan https://www.getfvid.com/tr/twitter sitesini kullanabilirsiniz.

Alternatif olarak Chrome eklentisi https://www.savetweetvid.com/tr/extension ve https://chrome.google.com/webstore/detail/video-downloader-plus/fhplmmllnpjjlncfjpbbpjadoeijkogc Firefox için https://addons.mozilla.org/tr/firefox/addon/twitter-video-downloader-plus/ Ayrıca videolarla birlikte gifleri de bu site indirebilir: https://twdownload.com/

Kategoriler
Genel

HTTP Status Code sorgulamak

HTTP Status Code Checker | httpstatus.io ile bir web sitesinin veya herhangi bir web adresinin HTTP durum kodunu sorgulayabilir ayrıntılarını inceleyebilirsiniz.

Kullanmak için: https://httpstatus.io/