Kategoriler
Genel

Kişisel web sitesi için Hosting seçimi

Kişisel bir web sitesi kurmak için ilk başta bir alan adı(domain) ve bir hosting ihityacınız vardır, domaini aldınız ancak hosting konusunda takıldıysanız bu konuya açıklık getirelim.

Kategoriler
Genel

Bilgisayarınızı satmadan önce mutlaka

Bilgisayarınızı satmaya karar verdiyseniz güvenliğiniz için satılmadan önce bilgisayarınızda yapmanız gereken şeyler var. Eğer bunları yaparsanız güvenle bilgisayarınızı satabilirsiniz eğer yapmazsanız verilerinizin çalınabileceğini unutmayın.

Kategoriler
Genel

Windows 10 için PowerToys

Microsoft’un Windows kullanıcılarına sunduğu bu küçük araç takımı Windows 10’u kişiselleştirmeye ve bazı ekstra özelliğe kavuşmasını sağlıyor.

Kategoriler
Genel

Windows başlangıçta hangi programlar çalışıyor

Windows’un başlangıçta hangi programları otomatik olarak çalıştırdığını görmek için aslında Windows’un kendi uygulaması Msconfig.exe kullanılabilir. Ayrıca Msconfig ile başlangıçta çalışacak porogramları seçebilir ve güvenli önyükleme gibi farklı başlangıç ayarlarını yapabilirsiniz.

Kategoriler
Genel

Çevrenizdeki tüm WIFI ağlarını özellikleri ile görmek

Kalabalık bir çevrede yaşıyorsanız etrafınızda muhtemelen onlarca WIFI ağı vardır, bu ağları görüntülemek ve incelemek için WirelessNetView isimli programı kullanabilirsiniz.

Örnek kullanım: etrafta sinyali size ulaşan WIFI ağlarının tüm özelliklerini örneğin kanal bilgisini görerek kendi modeminizi en uygun ve boş kanala ayarlayabilirsiniz.

Kategoriler
Genel

Programsız bilgisayarı kapatma zamanlaması

Bilgisayarın belirlediğiniz bir süre içerisinde otomatik kapanmasını sağlamak için birçok program kullanılabiliyor ancak bunların ücretsiz olanları tehlikeli reklam ve virüs, ücretli olanlar da çok gereksiz oluyor. Bilgisayarınızı zaman ayarlı olarak kapatmak için benim de kullandığım yöntemi kullanabilirsiniz.

Kategoriler
Genel

Firefox ve Chrome gizli pencere kısayolu

Windows için masaüstüne veya başlangıca gizli pencere açılan bir tarayıcı kısayolu ekleyebilirsiniz, Firefox, Chrome ve Opera için çalışmakta.

Firefox için öneclikle oluşturmuş olduğunuz tarayıcı kısayolunun özelliklerini açın “C:Program FilesMozilla Firefoxfirefox.exe” yazan kısmın sonuna -private-window ekleyin yani tamamı “C:Program FilesMozilla Firefoxfirefox.exe” -private-window olacak.