Kategoriler
Düşünce

Kaymakam vs Elon Musk

Richard Branson ve Elon Musk günümüzde bir kaymakam etmiyor.

Ülkede cengiz ve şahsımın şürekâsı olmayanlar olarak ekonomik durumumuzun ne olduğunu 200TL’nin geçmişten günümüze geldiği durumdan görmüştük, şimdi de dünyanın en zengin insanları ile ülkemizdeki bir kaymakamı karşılaştıralım. Sonuçlar çok şaşırtıcı zira 12-13bin TL maaş ile çalışan bir memurun ayakkabısı bile dünyanın en zengin insanlarından daha iyi, hatta adamlar yalınayak ve ahlaksız ayrıca itibarsızlar.

Şaka değil, zaytung zaten 100% gerçek.

Burada batılıların biz doğululardan daha ahlaklı, daha kültürlü ve gösteriş müptelası olmadığını çıkartabilirsiniz bir şey demem. Ayrıca bizim kaymakamın odaları dünyanın en güçlü devletlerinin başkanlarından bile iyi o da ayrı ama aynı şey. Gösteriş merakı vs. yemin ediyorum bu dönem ülkenin en kirli dönemi, tarih kitapları bunların dönemini yazarken tüm bu itibar diye dillendirdikleri, gösteriş, şaşa ve görgüsüzlükleri, “her şeyin en büyüğü” hastalıklarını yazacak, oysa her şeyin en niteliklisi olması gerekirdi, keşke.

Batılıların en zengin veya en üst konumdaki görevlileri bisikletle gezerken bizimkiler tatil için kendine yarım ada koy yaptırıyor, en dandirik müdür bile bin dolarlık otellerde takılıyor, kaymakam ve üstü zaten hepsi birer ayrı şahıs devleti.

Burada ben aldığım maaşın %40’ını vergi olarak öderken bu vergileri böyle kullananlara hesabının sorulmasını istiyorum, ve eskiden var olan ama şimdi hiçbir işlevi olmayan o seçtiğimiz milletvekillerinin bir işe yaramasını umuyorum.

Şaka mı sanıyorsunuz? Ayrıca maaşımdan kalan %60’ın da zaten satın aldığı hemen her şeyin yarısı(hatta çoğu üründe 2 katı) vergi ödediğimi göz önünde bulundurduğunuzda biz boşa çalışıyoruz, boş! Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir vergi sistemi yoktur. Sırf kolay alınabiliyor diye maaşlı çalışanları sömürüyorlar, oysa cengizlerin milyar dolar vergilerden muaf tutup onların ödemedikleri vergileri affediyorlar, bunu sürekli yapıyorlar.

maaş kesintisi.

Ben gibiler zenginlik düşmanı filan değiliz, belki bu arkadaş(aynı tarihlerde doğmuşuz) para ailedendir bilemiyorum ama aldığı maaş ile 9.000TL’lik ayakkabı giyebilmesi mümkün değil biz bizim ter akıtarak kazandığımız paranın büyük bölümünü verdiğimiz devletin kaynaklarının kullanıldığı yerlerin hesabındayız.

Bu kaymakam arkadaş Umut Utku’yu görevden almıştır, Türkiye’de memursan ve namuslu olmak yasak, memurlukta namuslu olmak yasaklanmış böyle bir gizli madde var:

Antalya Kaş’ta bulunan Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi’nden çalınan 2 bin 168 kamyon kum ile ilgili tutanak tutan muhafaza memuru Umut Utku görevden alındı.
WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO volkan@volkanyilmaz.com.tr